Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola w Radomiu? Jest wstępna data!

2020-05-05 13:31
Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola w Radomiu? Jest wstępna data!
Autor: UM Radom Kiedy zostaną otwarte żłobki i przedszkola w Radomiu? Jest wstępna data!

Zgodnie z rządowym rozporządzeniem od środy, 6 maja, mogą być otwarte przedszkola i żłobki. Jednak w Radomiu najwcześniej 18 maja będą mogły zostać otwarte miejskie placówki. Potrzebny jest czas na odpowiednie przygotowanie w zgodzie ze wszystkimi wytycznymi Głównego Inspektora Sanitarnego.

Żłobki i przedszkola w Radomiu najwcześniej zostaną otwarte 18 maja, ponieważ potrzeba czasu, aby odpowiednio przygotować placówki.

- Nie otworzymy żadnego żłobka czy przedszkola, dopóki nie będziemy mieli absolutnej pewności, że dzieci będą bezpieczne. Kwestia bezpieczeństwa była zresztą jedną z najczęściej podnoszonych przez uczestników ankiety, którą zamieściłem na swoim profilu na Facebooku. Od pracowników naszych placówek wiem z kolei, że jest mnóstwo drobiazgowych, a jednocześnie bardzo ważnych pytań i wątpliwości. Dotyczą one np. sposobu dezynfekowania pomieszczeń i zabawek, wymogów jakie musi spełniać izolatorium czy sposobu organizacji zajęć dla dzieci. Dlatego, zanim otworzymy żłobki i przedszkola, musimy uzyskać od służb sanitarnych dokładne odpowiedzi na każde z pytań - mówi prezydent Radosław Witkowski.

Z informacji, które poprzez Zintegrowany System Zarządzania Oświatą dotarły do przedszkoli wynika, że swoje dzieci chce posłać do przedszkoli około 10 procent rodziców. Potrzebę otwarcia żłobków zgłosiło natomiast około 20 procent rodziców. Podobny wynik dała ankieta prezydenta.

- Widać, że zdecydowana większość radomian nie widzi potrzeby otwierania żłobków i przedszkoli. Uznaliśmy jednak, że w sytuacji gdy następuje odmrażanie gospodarki, trzeba też uwzględnić potrzeby tych osób, które na przykład muszą wrócić do pracy, a nie mają z kim zostawić dziecka. Oczywiście ostateczna decyzja zawsze należy do rodziców. My na pewno zrobimy wszystko, by były to bezpieczne miejsca - mówi prezydent.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Express Biedrzyckiej - gość: Włodzimierz Cimoszewicz
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE