Koronawirus zbiera żniwo! Zmarły kolejne dwie osoby w szpitalu w Radomiu!

2020-04-01 22:28 DAR, dryndak@se.com.pl
koronawirus
Autor: https://pixabay.com/pl/

Dziś wieczorem Ministerstwo Zdrowia poinformowało o dwóch kolejnych ofiarach śmiertelne koronawirusa na Mazowszu. Stwierdzono też kolejnych 68 zakażeń. W sumie jest już 612 osób, u których wykryto obecność koronawirusa.


Tylko w środę na Mazowszu odnotowano 68 kolejnych zarażeń koronawirusem. Łącznie jest już 612 przypadków zakażeń w regionie.

W radomskim szpitalu zmarły kolejne dwie osoby: 59-letnia kobieta i 61- letni mężczyzna. Obecnie na Mazowszu nadzorem epidemiologicznym objętych jest ponad 9 tys. osób. Kwarantannę domową, na podstawie decyzji inspektora sanitarnego, odbywa ponad 16,5 tys. osób. Z powodu podejrzenia zakażenia COVID-19, w szpitalach przebywa obecnie ponad 700 osób. Zamknięto parki, bulwary, plaże i lasy. W komunikacji miejskiej obowiązują ograniczenia związane z zaleceniem rządu, by do pojazdu wchodziło dwa razy mniej pasażerów niż jest miejsc siedzących. Ministerstwo wydało kolejne obostrzenia. Zgodnie z nowymi zasadami, do każdego sklepu (zarówno małego, jak i wielkopowierzchniowego), a także do każdego lokalu usługowego będą mogły wejść maksymalnie 3 osoby do jednej kasy.

PRZECZYTAJ UWAŻNIE Uważaj! Przez ten smakołyk możesz przekroczyć normę i stracić prawo jazdy

Od 2 kwietnia br. wszyscy klienci będą robić zakupy w jednorazowych rękawiczkach, a w godzinach od 10:00 do 12:00 sklepy i punkty usługowe mogą przyjmować i obsługiwać jedynie osoby powyżej 65. roku życia. W pozostałych godzinach sklepy i lokale usługowe będą dostępne dla wszystkich. Zamknięte zostają bez wyjątków wszystkie zakłady fryzjerskie, kosmetyczne, salony tatuażu i piercingu. Tych usług nie będzie można realizować również poza salonami. Wprowadzony zostaje obowiązek utrzymania co najmniej 2-metrowej odległości między pieszymi. Dotyczy to także rodzin i bliskich. Wyłączeni z tego obowiązku będą: rodzice z dziećmi wymagającymi opieki (do 13 roku życia), a także osoby niepełnosprawne lub niemogące się samodzielnie poruszać i ich opiekunowie. W zbiorowym transporcie publicznym obowiązuje już zasada „tyle pasażerów, ile połowa miejsc siedzących w pojeździe”. Ten wymóg zostaje rozszerzony także na pojazdy, które mają więcej niż 9 miejsc siedzących, w tym transport niepubliczny- informuje ministerstwo.

ZOBACZ O CZYM PISZEMY Uprawiają seks aż sufit się trzęsie! Sąsiedzi nie wytrzymują! Zostawili im niespodziankę!