Kozienice: Śmiertelnie potrącił kobietę na pasach! To wicedyrektor Służby Więziennej

2020-01-22 10:00 MK
Kozienice: Śmiertelnie potrącił kobietę na pasach!
Autor: Policja Samochodem kierował płk Artur Dziadosz, zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Funkcjonariusz Służby Więziennej odpowiada za śmiertelne potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych w Kozienicach – donosi Onet. Do wypadku doszło w listopadzie 2019 roku. Samochodem kierował płk Artur Dziadosz, zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.

Jak poinformowało „Echo Dnia Radomskie”, do wypadku doszło 4 listopada 2019 roku w Kozienicach. 54-letni kierowca potrącił na przejściu dla pieszych starszą kobietę, która obrażeniami ciała została przewieziona do szpitala. Kierowca był trzeźwy. Lekarzom nie udało się uratować życia kobiety, która zmarła dzień później.

Jak donosi Onet kierowcą samochodu był płk Artur Dziadosz, zastępca Dyrektora Generalnego Służby Więziennej. To druga osoba w polskim więziennictwie.

"Aktualnie trwają czynności mając na celu ustalenie wszystkich okoliczności i określenie przyczyn oraz przebiegu zdarzenia, prowadzone przez Komendę Powiatową Policji w Kozienicach pod nadzorem prokuratury" – napisała w odpowiedzi na pytania dziennikarzy Onetu rzeczniczka prasowa SW ppłk Elżbieta Krakowska.

Na tę chwilę nie wiadomo, czy wobec płka Artura Dziadosza zostaną wyciągnięte konsekwencje służbowe. Mężczyzna nie usłyszał jeszcze żadnych prokuratorskich zarzutów. Prokuratura Rejonowa w Kozienicach nadal prowadzi śledztwo w sprawie śmiertelnego potrącenia. Funkcjonariuszowi grozi nawet 6 lat pozbawienia wolności.

Przypomnijmy, że płk Artur Dziadosz pracuje w Służbie Więziennej od 1991 roku. W 2011 roku został powołany na stanowisko Zastępcy Dyrektora Generalnego Służby Więziennej.