Kradli elektronarzędzia i materiały budowlane

i

Autor: Policja

Włamywali się do domów, pomieszczeń gospodarczych i garaży. Kradli sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia

2020-02-24 14:10

Grójeccy policjanci zatrzymali trzech podejrzanych o szereg włamań na terenie gminy Pniewy. Łupem włamywaczy padał m. in. sprzęt budowlany oraz elektronarzędzia. Policjanci odzyskali znaczną część skradzionego mienia. Za popełnione przestępstwa zatrzymani mogą spędzić za więziennymi kratami nawet 10 lat.

Do kradzieży dochodziło w 2019 roku na terenie gminy Pniewy oraz sąsiedniego powiatu. Sprawcy włamywali się do domów jednorodzinnych, pomieszczeń gospodarczych i garaży. Łupem amatorów cudzego mienia padały akcesoria samochodowe, elektronarzędzia, sprzęt budowlany i ogrodniczy oraz motorower. Policjanci z grójeckiej komendy zajęli się poszukiwaniem sprawców oraz wyjaśnieniem okoliczności zdarzeń. Funkcjonariusze zebrali i przeanalizowali zebrany materiał w sprawie włamań, dzięki czemu wpadli na ślad włamywaczy.

W ubiegłym tygodniu policjanci zatrzymali trzech mężczyzn. Sprawcy przyznali się do popełnionych czynów. Śledczy odzyskali również znaczną część skradzionego mienia. Teraz mężczyźni, mieszkańcy gminy Pniewy oraz Tarczyn, w wieku od 19 do 42 lat odpowiedzą przed sądem za swoje nieodpowiedzialne zachowanie. Grozi im nawet 10 lat więzienia.

Bazar na tarnowskiej starówce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE