Lisów: Żołnierz zaatakował ciężarną żonę siekierą! Nie trafi do więzienia?

2020-02-25 12:04
Lisów: Żołnierz zaatakował ciężarną żonę siekierą.
Autor: pixabay.com/maciekde Mężczyzna w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny

Jest opinia biegłych dotycząca 34-letniego żołnierza z Lisowa pod Radomiem, który w ubiegłym roku zaatakował swoją ciężarną żonę siekierą. Jak ustalono mężczyzna w chwili popełnienia zbrodni był niepoczytalny.

Przypomnijmy, że mężczyzna chwilę przed tragedią odprowadził swojego synka do sąsiadki, ponieważ chciał porozmawiać z żoną. Potem rozpętało się piekło. Żołnierz sięgnął po siekierę i zaatakował nią swoją ciężarną wybrankę. Zadał jej ciosy w głowę oraz okolice ramion. Po wszystkim wrócił do sąsiadki i poinformował, że zabił małżonkę. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala, jej dziecka nie udało się uratować.

Po badaniach okazało się, że w chwili popełnienia czynu mężczyzna miał objawy choroby psychicznej.

- Podejrzany dopuścił się czynu w stanie niepoczytalności w związku z przebiegiem choroby psychicznej. W tym przypadku biegli stwierdzili niepoczytalność w odniesieniu do zarzucanego mu czynu – powiedział Łukasz Łapczyński, rzecznik Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Śledczy nadal zajmują się sprawą i tłumaczą, że jest jeszcze za wcześnie na wniosek do sądu o umorzeniu śledztwa.

Brutalnie zabił 78-latka i uciekł. Zabójca z Krakowa w rękach policji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE