Nie ma pieniędzy od miasta na spór sądowy z producentem filmu "Klecha"

2020-06-30 14:11 Karol Pakosz
Sesja Rady Miejskiej
Autor: Źródło: bip.radom.pl

Podczas wczorajszej sesji, radni rozmawiali o zapewnieniu środków dla Resursy Obywatelskiej w wysokości 40 tys. złotych na spór sądowy z producentem. Temat powróci na kolejną sesje.

Miasto uważa, że producent filmu "Klecha" jest winny 800 tysięcy złotych za nie wywiązanie się z umowy z Resursą, która jest koproducentem filmu. Premiera filmu miała odbyć się rok temu. Na prośbę klubu radnych PiS, uchwała w tej sprawie została zdjęta. Jak mówi Łukasz Podlewski, radny Prawa i Sprawiedliwości, Resursa może sama wystąpić z takim wnioskiem:

Jeżeli producent filmu nie dopełnił formalności i miasto rzeczywiście ma podstawy, żeby ubiegać się o odszkodowanie, to niech wystąpi na drogę sądową, ale nie ma potrzeby wciągania radnych w tą dyskusje.

Temat powróci na kolejnej sesji. Jak mówi Mateusz Tyczyński, wiceprezydent Radomia, nie powinniśmy zmuszać resursy do dodatkowych wydatków, ponieważ nie ma zbyt dużego budżetu:

Musimy dbać o publiczne finanse. Jeśli producent zgodnie z umową jest nam winny 800 tys. złotych, to musimy tych pieniędzy dochodzić. Jeśli radni uważają że dziś nie jest czas na rozmowę o tym, to wrócimy na kolejnej sesji.

Przypomnijmy, miasto przeznaczyło na powstanie filmu 900 tys. złotych.