Nielegalna wytwórnia ALKOHOLU: policja zabezpieczyła 70 litrów zacieru i 60 litrów gotowego samogonu

2020-06-05 12:05 MK
Nielegalna wytwórnia ALKOHOLU: policja zabezpieczyła 70 litrów zacieru i 60 litrów gotowego samogonu
Autor: KPP w Lipsku Nielegalna wytwórnia ALKOHOLU: policja zabezpieczyła 70 litrów zacieru i 60 litrów gotowego samogonu

Na terenie powiatu lipskiego znajdowała się nielegalna wytwórnia alkoholu. Policjanci zabezpieczyli aparaturę do wytwarzania alkoholu etylowego, 70 litrów zacieru i ponad 60 litrów gotowego 85 procentowego alkoholu.

W poniedziałek Policjanci z Zespołu do walki z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją z Komendy Powiatowej Policji w Lipsku weszli na teren posesji w gminie Solec nad Wisłą. Funkcjonariusze podejrzewali, że 44-letni mężczyzna nielegalnie produkuje alkohol. Policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia.

- W trakcie działań policjanci weszli do pomieszczenia, gdzie trwała destylacja samogonu. W pomieszczeniu przygotowane było również 70 zacieru i znajdował się tam 60 litrów gotowego 85 procentowego samogonu - poinformował asp. Andrzej Stolarek z lipskiej policji.

44-letni mężczyzna usłyszał zarzut wyrobu alkoholu bez zezwolenia. Za popełnione przestępstwo mężczyzna odpowie przed sądem.

Czytaj Super Express bez wychodzenia z domu. Kup bezpiecznie Super Express KLIKNIJ tutaj
Plażing w modzie. Polska trendsetterem narodów. "Będzie dobrze" Adama Federa, odc. 52

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.