Od jutra można skłądać wnioski o 300 plus. Podpowiadamy jak to zrobić.

2020-06-30 14:22 Wojciech Wójcikowski
calculator
Autor: źródło Pixabay, zdjęcie ilustracyjny

Ważna wiadomość dla rodziców od jutra radomski ośrodek pomocy społecznej rozpocznie przyjmowanie wniosków na wypłatę zasiłków w ramach programu Dobry start - 300 plus, funduszu alimentacyjnego oraz świadczenie rodzinne. Najprościej i najsprawniej zrobić to drogą elektroniczną.

Świadczenie Dobry Start 300 plus jest wypłacane dzieciom na wyprawkę szkolną. Wniosek o świadczenie Dobry start przysługuje raz w roku w wysokości 300 zł na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia 20 roku życia lub – w przypadku dzieci niepełnosprawnych – do ukończenia 24 roku życia. Na złożenie wniosku mamy czas do 30 listopada. W 2019 roku do radomskiego Ośrodka wpłynęło blisko 17 tysięcy wniosków. W pierwszym miesiącu wnioski można składać jedynie w formie elektronicznej, potem także osobiście. Najwygodniej wypełnić jednak wniosek w internecie.

Gdzie złożyć wniosek:

- za pomocą systemu teleinformatycznego utworzonego przez Ministerstwo Pracy i Rodziny  na stronie www.wnioski.mpips.gov.pl. . Aby wysłać wniosek za pośrednictwem systemu teleinformatycznego należy założyć profil zaufany na platformie EPUAP i potwierdzić dane w najbliższym urzędzie skarbowym. Wniosek składany drogą elektroniczną podpisuje się profilem zaufanym lub podpisem elektronicznym.

- poprzez system udostępniony przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych( tylko świadczenie wychowawcze oraz Dobry Start )

- za pomocą systemu udostępnionego przez banki

- Składanie wniosków drogą elektroniczną jest szybsze i prostsze - mówi Justyna Piątek rzecznik Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Radomiu. - Poza tym złożenie wniosków drogą elektroniczną daję nam informacje, że wniosek został wypełniony prawidłowo. System informatyczny nie przyjmie bowiem wniosku zawierającego błędy. Apelujemy więc o składanie dokumentów drogą elektroniczną- w związku z pandemią.  

Wnioski o świadczenie Dobry start można składać do 30 listopada. Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomiu przypomina, że osoby które w ubiegłym roku składały wniosek o świadczenie wychowawcze czyli 500+ w tym roku nie muszą ponownie składać wniosku. Świadczenie zostało przyznane do maja 2021 roku.