Poszukiwania groźnego i bezwzględnego zbira. 36-latek wpadł tysiące kilometrów dalej

i

Autor: POLICJA/PEXELS.COM Poszukiwania groźnego i bezwzględnego zbira. 36-latek wpadł tysiące kilometrów dalej

UCIEKŁ DO INNEGO KRAJU

Poszukiwania groźnego i bezwzględnego zbira. 36-latek wpadł tysiące kilometrów dalej

2023-05-10 7:38

Od dłuższego czasu był poszukiwany. Członek gangu wpadł, po długich i wyczerpujących ustaleniach policji, na terenie Holandii. Mężczyzna był zaskoczony obecnością funkcjonariuszy w domu, więc podjął ostatnią próbę ucieczki. Ta również zakończyła się fiaskiem. 36-latek trafił do aresztu i oczekuje na ekstradycję do Polski.

Groźny przestępca złapany w Holandii. Podejrzany jest między innymi o zabójstwo!

36-letni Konrad C. poszukiwany był za popełnienie wielu przestępstw. Mężczyzna działał w ramach zorganizowanej grupy przestępczej. Podejrzany jest między innymi o zabójstwo, wewnątrzwspólnotowe nabywanie i wprowadzanie do obrotu znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych, kradzieże, groźby karalne i rozboje. List się ciągnie dalej!

Mężczyzna z obawy przed zatrzymaniem przez policję, opuścił kraj i ukrył się poza jego granicami. Sądy i prokuratury w Radomiu, Warszawie oraz Kielcach wydały za nim listy gończe. Poszukiwany był na podstawie czterech Europejskich Nakazów Aresztowania.

Intensywne czynności służbowe pozwoliły ustalić, że 36-letni radomianin ukrywa się na terytorium Królestwa Niderlandów. W celu zlokalizowania i zatrzymania poszukiwanego, podjęto współpracę za pośrednictwem ENFAST. Do sieci należy 27 państw członkowskich UE, dzięki czemu możliwa jest natychmiastowa międzynarodowa wymiana informacji. Wspólne działania o charakterze operacyjnym „radomskich łowców głów”, funkcjonariuszy Biura Kryminalnego KGP oraz policji niderlandzkiej, potwierdziły fakt opuszczenia kraju i ukrycia się przed organami ścigania na terenie Niderlandów – przekazała zespół prasowy mazowieckiej policji.

36-latek został zatrzymany w miejscowości Beverwijk, w miejscu zamieszkania. Był całkowicie zaskoczony i podjął ostatnią próbę ucieczki. Ta również okazała się bezskuteczna. Przy mężczyźnie znaleziono broń palną i fałszywy dowód osobisty.

Aktualnie przebywa w areszcie i oczekuje na ekstradycję do Polski.

Sonda
Czy znając miejsce pobytu poszukiwanego przestępcy, poinformowałbyś policję?
Źródło: Poszukiwania groźnego i bezwzględnego zbira. 36-latek wpadł tysiące kilometrów dalej