Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja ma tylko... brata poszukiwanego. Gdzie ukryli się nożownicy?

i

Autor: MATERIAŁY POLICJI Zabójstwo na Nowym Świecie. Policja ma tylko... brata poszukiwanego. Gdzie ukryli się nożownicy?

Gdzie są zabójcy z Nowego Światu? Mijają dwa miesiące od przerażającego mordu

Dwa miesiące po tragicznym zabójstwie na Nowym Świecie nadal nie udało się zatrzymać podejrzanych o ten okropny czyn mężczyzn. Zbiry pozostają nieuchwytne. Jak długo będą się jeszcze ukrywać przed wymiarem sprawiedliwości? Policjanci i prokurator rozkładają ręce. Nadal śledczy nie potrafią dotrzeć do poszukiwanych.

Pod koniec czerwca dowiedzieliśmy się o tym, że w Komendzie Stołecznej Policji powstała specjalna grupa, która ma za zadanie odnaleźć mężczyzn podejrzanych o brutalne morderstwo na Nowym Świecie. Nożownicy jednak drwią sobie z prawa i pozostają nieuchwytni. W ręce policji wpadł jedynie brat jednego z nich, który również się ukrywał.

Duży odzew mieszkańców. Policja nadal bezradna

W rozmowie z „Super Expressem” podinsp. Robert Szumiata przekazał, że mimo tego, że poszukiwania cały czas trwają, to nie spodziewał się takiego odzewu ze strony mieszkańców. – Codziennie dostajemy telefony i informacje od warszawiaków dotyczące tej sprawy. Wszystko sprawdzamy, jednak do tej pory nie udało nam się ustalić miejsca przebywania poszukiwanych – przekazuje policjant.

Sprawdzają wszystkie możliwości 

Na pytanie, na jakim etapie są poszukiwania podejrzanych, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Warszawie odpowiada krótko. – Trwają poszukiwania, sprawcy cały czas się ukrywają. Sprawdzamy wszystkie możliwości – przekazała Aleksandra Skrzyniarz.

Podejrzani wciąż są na wolności 

Po dwóch miesiącach od koszmarnej zbrodni w bramie na Nowym Świecie trzech mężczyzn nadal jest na wolności. Sebastian Włodarczyk (23 l.), Łukasz Goławski (27 l.) oraz Dawid Mirkowski (24 l.) są podejrzani o to, że w nocy z 7 na 8 maja przyczynili się do śmierci 29-letniego Macieja spod Tucholi. Został pobity, skopany i kilkukrotnie dźgnięty nożem. Maciek zmarł po przewiezieniu do szpitala. Sprawcy uciekli.

Sonda
Czy policja znajdzie morderców z Nowego Światu?
Policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym 27-latka. To brat zabójcy z Nowego Światu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE