Kamery będą strzegły zakazu wjazdu na nowy Plac Pięciu Rogów. Rewolucja drogowców

i

Autor: Marek Kudelski/SUPER EXPRESS Kamery będą strzegły zakazu wjazdu na nowy Plac Pięciu Rogów. Rewolucja drogowców

Kamery będą strzegły zakazu wjazdu na nowy Plac Pięciu Rogów. Rewolucja drogowców

Drogowcy zakończyli prace budowlane na Placu Pięciu Rogów. We wtorek, 5 lipca, odbędzie się oficjalne otwarcie i na plac wyjdą piesi, rowerzyści, a także niektórzy kierowcy samochodów. „Niektórzy” to ci, którzy wejdą w posiadanie nowego identyfikatora NC wydawanego przez warszawski Zarząd Dróg Miejskich. Reszta będzie srogo karana przy pomocy zdjęć, które zrobią specjalne kamery.

Przebudowa Placu Pięciu Rogów rozpoczęła się w marcu 2021 r. Po roku i czterech miesiącach, miasto zaprezentuje odświeżone skrzyżowanie przebiegającej z zachodu ul. Chmielnej oraz zbiegających się ul. Zgoda, Szpitalnej, Brackiej i wpadającej w Bracką, Kruczej. Największą zmianą będzie częściowe wyrzucenie samochodów z ruchu na rzecz pieszych i rowerów. Ucieszyć może jednak obecność nowych drzew, ponieważ miasto na skrzyżowaniu, które niedawno było szaro-szare zrobiło nowe nasadzenia 22 drzew.

Kamery sprawdzą czy masz prawo wjechać na plac

Auta nie zostały całkowicie skreślone, ruch będzie odbywać się w ciągu Szpitalna-Bracka-Krucza. Przejazd nie będzie jednak dla każdego. Jak podaje rzecznik ZDM Jakub Dybalski, to czy dany samochód posiada identyfikator NC będą weryfikować kamery. - Jesteśmy w trakcie ich montowania. Kamery będą skanowały tablice rejestracyjne samochodów wjeżdżających w ten rejon - powiedział Dybalski. Rzecznik ZDM dodał, że wysuwane słupki nie sprawdziłyby się, ponieważ drogą przejeżdżać będą także autobusy komunikacji miejskiej.

Otwarcie Placu Pięciu Rogów lada moment. Kamery będą sprawdzać kto może wjechać na plac

Komu przysługuje identyfikator NC?

Kto może dostać identyfikator NC? Mieszkańcy, firmy remontowe, właściciele firm oraz organizatorzy imprez. Identyfikator wydawany jest przez Zarząd Dróg Miejskich. Szczegółowe informacje dostępne są w ZDM.

Sonda
Podoba Wam się zwycieski pomysł na rejon ul. Zgody i Złotej?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE