Zmiana organizacji ruchu w Wawrze. Rozpoczyna się budowa dwóch rond

i

Autor: UM.WARSZAWA.PL Zmiana organizacji ruchu w Wawrze. Rozpoczyna się budowa dwóch rond

Zmiana organizacji ruchu w Wawrze. Rozpoczyna się budowa dwóch rond

2022-07-04 7:55

Już we wtorek, 5 lipca, rozpocznie się budowa dwóch rond na ul. Kadetów w warszawskim Wawrze. Skrzyżowania powstaną u zbiegu z ul. Łasaka i Poprawną. Każde roboty oznaczają zmiany w komunikacji i organizacji ruchu. Nie inaczej będzie tutaj. Ratusz publikuje informacje dotyczące objazdu, a Warszawski Transport Publiczny wprowadza objazdy dla autobusów.

Budowa dwóch rond na ul. Kadetów

W ciągu ul. Kadetów powstaną dwa ronda. Każde z nich będzie miało średnicę 22 metrów. Skrzyżowania mają pomóc i ułatwić przejazd tym odcinkiem drogi, ale również podnieść bezpieczeństwo wszystkich uczestników ruchu. W trakcie przebudowy zostaną uzupełnione również brakujące fragmenty drogi dla rowerów i chodników. Całkowity koszt inwestycji to blisko 8,4 mln złotych.

Budowa rozpocznie się już we wtorek, 5 lipca. Pierwsza łopata zostanie wbita najprawdopodobniej w okolicach godziny 7:30. Właśnie wtedy droga zostanie kompletnie zamknięta dla ruchu samochodowego od skrzyżowania z ul. Łasaka do wybudowanej drogi dla rowerów za skrzyżowaniem z ul. Poprawną. Zakaz ruchu nie będzie dotyczył osób, które będą chciały dojechać do swoich posesji.

Nowa organizacja ruchu będzie obowiązywała do września. Zakończenie inwestycji zaplanowano na grudzień bieżącego roku.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Warszawa. Ich kamienica idzie do remontu. Boją się, że już do niej nie wrócą

Zmiana organizacji ruchu w Wawrze. Rozpoczyna się budowa dwóch rond

i

Autor: UM.WARSZAWA.PL Zmiana organizacji ruchu w Wawrze. Rozpoczyna się budowa dwóch rond

Zmiany w komunikacji miejskiej

Od wtorku, 5 lipca, do odwołania – dla autobusów 213 oraz 702 będą wprowadzone trasy objazdowe, a kursowanie autobusów linii 219 zostanie zawieszone.

Częściowe zapotrzebowanie linii 219 przejmie wakacyjna linia 702. Od 5 lipca do 31 sierpnia autobusu tej linii będą skręcały z Traktu Lubelskiego w ul. Borków, Juhasów, Mrówczą i Skalnicową, a następnie wrócą do Traktu Lubelskiego i trasy podstawowej.

Objazdy również dotkną autobusu linii 213. Tutaj, autobusy poruszające się Wałem Miedzeszyńskim skręcą w ul. Bronowską, dojadą do Traktu Lubelskiego, ul. Lucerny i dalej wrócą na swoją trasę podstawową.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Kawałki Traktu Królewskiego można zabrać do domu. Reprezentacyjne ulice stolicy są w opłakanym stanie!

Dwa niebezpieczne skrzyżowania zamienią na ronda. Duże zmiany i utrudnienia w Wawrze
Sonda
Czy po Warszawie łatwo jeździ się samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE