Wytną drzewa żeby zrobić Park Aktywności Rodzinnej. Mieszkańcy Wawra wściekli

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Wytną drzewa żeby zrobić Park Aktywności Rodzinnej. Mieszkańcy Wawra wściekli

Wytną las, żeby zrobić park. Mieszkańcy Wawra nie chcą uszczęśliwiania na siłę

2022-06-22 7:53

Prawie 9 mln zł urzędnicy z Wawra chcą przeznaczyć na budowę Parku Aktywności Rodzinnej. W planach jest budowa wypożyczalni sprzętu sportowego, toru wrotkowego, sceny koncertowej i wieży widokowej. To wszystko ma powstać w lesie, a właściwie na tym, co po nim pozostanie. Wiele drzew przeznaczono do wycinki. Mieszkańcy są wściekli!

Urzędnicy z Wawra wkrótce mają ogłosić konkurs architektoniczny na projekt nowego parku przy osiedlu Zerzeń. Mowa o skraju 4-hektarowego lasu między ulicami Lucerny, Węglarską, Traktem Lubelskim i ogródkami działkowymi „Zdrowie”. Park Aktywności Rodzinnej w Wawrze ma wspierać relacje rodzinne, jednocześnie zapewniając rozrywkę dzieciom i dorosłym. W planach jest budowa toru wrotkarskiego, sceny leśnej, strefy biwakowej, psiego placu zabaw czy wieży widokowej. Mają być też setki miejsc parkingowych. Wawerski ratusz ma na to 5 mln zł. Kolejne prawie 4 mln zł otrzymał od marszałka województwa.

Mieszkańcy są wściekli

Projekt budzi skrajne emocje. Wielu okolicznych mieszkańców i działkowców nie podziela entuzjazmu urzędników do tego projektu. – Tu wystarczy posprzątać, uporządkować ścieżki, postawić ławeczki, śmietniki i na tym powinno się skończyć. Wieża widokowa? Scena? To poraniony pomysł! – grzmi Krzysztof Wojtkiewicz (75 l.) z Wawra.

Wytną las, żeby zrobić nowoczesny park. Mieszkańcy Wawra wściekli

Urzędnicy chcą nas uszczęśliwić na siłę! Przecież tu za chwilę będą imprezy i hałas. My potrzebujemy spokoju – wtóruje Halina Mensor (64 l.).

Drzewa do wycinki

Mieszkańców bulwersuje to, że pod budowę parku i atrakcji urzędnicy chcą wyciąć wiele drzew. Ile dokładnie? – To zostanie określone na etapie dokumentacji projektowej. Zakładamy jak najmniejszą ingerencję w istniejącą zieleń – informuje Aleksandra Słowińska z Urzędu Dzielnicy Wawer. Ale w lesie już roi się od czerwonych kropek na pniach drzew. Wycięte mają być m.in. dęby, sosny, brzozy, buki i graby. Pod topór pójdą drzewa, które znajdą się m.in. na drodze dojazdowej.

ZOBACZ JAK TERAZ WYGLĄDA LAS W WAWRZE:

Budowa w przyszłym roku

Mieszkańcy oceniali inwestycję m.in. na czerwcowym spotkaniu z urzędnikami w ramach konsultacji. Początek budowy planowany jest na połowę 2023 r.

Sonda
Czy w Warszawie powinno być więcej drzew?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE