Jeziorko Czerniakowskie

i

Autor: Mateusz Nadworski Jeziorko Czerniakowskie

Gdzie na plażę w Warszawie i okolicach? Lista najlepszych lokalizacji

2022-06-21 9:58

Upalne dni zachęcają do wypoczynku nad wodą. Co jeśli jesteśmy jednak w Warszawie usianej szklanymi wieżowcami i betonowymi placami? Znamy listę kilku ciekawych miejsc w stolicy i okolicach, gdzie można wybrać się na letnie naładowanie baterii. W „Super Expressie” podpowiadamy gdzie wybrać się na prawdziwy „plażing”!

21 czerwca to pierwszy dzień astronomicznego lata. Pogoda za oknem pokazuje, że wzięła sobie do serca tę informację i raczy Warszawiaków afrykańskimi upałami. Takie warunki sprzyjają odpoczynkowi nad wodą. W Warszawie i okolicach mamy kilka akwenów wodnych i królową rzek – Wisłę, gdzie możemy oddać się letniemu szaleństwu. Przygotowaliśmy listę kilku najlepszych lokalizacji.

Gdzie na plażę?

Dobrym pomysłem jest plaża nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Otwartego i bezpłatnego kąpieliska pilnują tam ratownicy WOPR. Udogodnieniem są bezpłatne przebieralnie.

Na letni wypoczynek możemy też się wybrać do Zielonki. Przy ul. Łukasińskiego znajduje się strzeżona plaża na tzw. gliniankach, zarządzana przez Ośrodek Kultury i Sportu.

Jeśli możemy wypuścić się trochę dalej od Warszawy, w odległości około 35 km możemy wybrać się na tzw. „Dziką Plażę” w Nieporęcie nad Zalewem Zegrzyńskim. Do dyspozycji jest tam strzeżona przez legionowskich ratowników WOPR piaszczysta plaża, molo, siłownia plenerowa, natryski, wypożyczalnie sprzętu do pływania i kilka barów.

Niewiele dalej możemy skorzystać z kąpieliska w Wieliszewie. To piękna i piaszczysta plaża nad Zalewem Zegrzyńskim. W pobliżu znajduje się pole namiotowe i kilka budek z jedzeniem i zimnymi napojami.

Strzeżone przez ratowników kąpielisko znajduje się również w Serocku. Poza szeroką plażą znajdziemy tam też boisko do siatkówki, koszykówki i piłki nożnej. Przy ul. Retmańskiej są też lokale gastronomiczne.

Lista plaż:

  • Jezioro Czerniakowskie – ul. Jeziorna Warszawa
  • Kąpielisko w Zielonce – ul. Łukasińskiego – ok. 18 km. od Warszawy
  • „Dzika Plaża” Zalew Zegrzyński – ul. Zegrzyńska Nieporęt
  • Kąpielisko 600-lecia – ul. 600-lecia Wieliszew, ok. 40 km od Warszawy
  • Kąpielisko Retmańska – ul. Bulwar Nadnarwiański Serock, ok. 45 km od Warszawy
Sonda
Lubisz wypoczywać nad wodą?
Trzech nastolatków wskoczyło do Wisły, wypłynął jeden. Akcja poszukiwawcza w Górze Kalwarii

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki

Nasi Partnerzy polecają