Alert RCB na praktycznie całej Polski! Będzie potwornie wiało! Zostań w domu, jeśli możesz

i

Autor: pixabay.com Alert RCB! Będzie potwornie wiało! "Zostań w domu, jeśli możesz"

IMGW bije na alarm. Burze z gradem i silny wiatr w Warszawie! Zaraz się zacznie

IMGW i Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmują! Do Warszawy, w poniedziałek, 20 czerwca, nadciąga pogodowy armagedon. Meteorolodzy prognozują burze z gradem, silny wiatr i możliwe przerwy w dostawie prądu. Do mieszkańców już trafiły wiadomości SMS ostrzegające o zagrożeniu. W stolicy mimo deszczu będzie panował też afrykański upał.

IMGW ostrzega przed burzami w Warszawie

To będzie kolejny gorący i bardzo niebezpieczny dzień w Warszawie. Nad ranem termometry wskazywały w poniedziałek, 20 czerwca, już 20 stopni Celsjusza. Około godziny 13 słupki rtęci podskoczyły do 27 stopni w cieniu. Temperatura odczuwalna, jaką prognozują synoptycy, może jednak osiągać nawet 33 stopnie. Chłodniej będzie dopiero robić się wieczorem. Około godziny 22 będzie wynosiła 17 stopni. Co więcej IMGW, wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia przed burzami z gradem w Warszawie.

Zobacz też: Wypadek na ul. Grochowskiej w Warszawie. Zderzenie dwóch aut pod urzędem dzielnicy [ZDJĘCIA]

"Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć silne opady deszczu od 20 mm do 30 mm oraz porywy wiatru do 85 km/h. Miejscami grad. Najbardziej intensywne zjawiska wystąpią w godzinach popołudniowych i wieczornych" - podał Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega

Również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa ostrzega przed burzami z gradem i silnym wiatrem. Możliwe są również lokalne przerwy w dostawie prądu. - Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr – czytamy w wiadomości SMS, którą RCB rozesłało do mieszkańców Warszawy. Jeśli nie musicie nigdzie wychodzić, lepiej zostańcie w domach. 

We wtorek początek lata

Poniedziałek, 20 czerwca, to jeden z najdłuższych dni w roku. Trwa 16 godzin i 46 minut. Pozostał jeden dzień do początku astronomicznego lata. Zachód słońca nastąpi o godzinie 21.

Sonda
Boisz się burzy?
Burza w Warszawie. Ulicami płyną rzeki