Alert RCB dla Warszawy. Trzeba zostać w domu. "Przygotuj się"

2022-01-19 16:00
Alert RCB dla Warszawy. Trzeba zostać w domu. Przygotuj się
Autor: Internautka Sylwia Alert RCB dla Warszawy. Trzeba zostać w domu. "Przygotuj się"

W środę, 19 stycznia mieszkańcy kilku województw w kraju otrzymali alert RCB. SMS-a od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa otrzymali także mieszkańcy Warszawy. Jak czytamy w alercie, każdy, kto nie musi wychodzić, powinien zostać w domu. Możliwe są też przerwy w dostawie prądu - czytamy w alercie RCB.

Alert RCB 19.01.2021. "Zostań w domu"

- Uwaga! Dziś i jutro (19/20.01) możliwy silny wiatr, zawieje i zamiecie śnieżne. Przygotuj się na trudne warunki na drogach i przerwy w dostawie prądu - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa w alercie RCB rozesłanym w środę, 19.01.2021. Początkowo alert RCB otrzymali mieszkańcy województw: zachodniopomorskiego, pomorskiego i kujawsko-pomorskiego. Po południu smsa z ostrzeżeniem otrzymali też mieszkańcy województwa mazowieckiego i Warszawy. 

Prognozowany jest wiatr o średniej prędkości od 45 km/h do 60 km/h, którego porywy mogą osiągać 100 km/h. - Jeżeli możesz zostań w domu. Zrezygnuj z podróży, drogi mogą być nieprzejezdne - ostrzega Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. 

Alert RCB otrzymany przez mieszkańców Warszawy
Autor: Internauta Maciej Alert RCB otrzymany przez mieszkańców Warszawy

Nadchodzi kolejne załamanie pogody. Śnieżyce i wichury 

Przed nami kolejny niż, nazywa się Ida. Przyniesie powrót zimy, nawet z burzami śnieżnymi, wiatrem do 100 kilometrów na godzinę, sztormem na Bałtyku z falami sięgającymi trzech metrów wysokości - ostrzega synoptyk i rzecznik IMGW Grzegorz Walijewski.

- Może wystąpić burza śnieżna. Największe prawdopodobieństwo jest na wybrzeżu. Synoptycy z IMGW obliczają, że istnieje 60-procentowe prawdopodobieństwo wystąpienia burz śnieżnych. Mniejsze prawdopodobieństwo jest już w środkowej części kraju – tu prognozowane jest w okolicach 30 proc. - wyjaśnia Walijewski. - Gdy porównamy wartości z poniedziałku, do tych prognozowanych, to wynika z tego, że – o ile powstanie to zjawisko burz śnieżnych – jego skala będzie mniejsza niż w poniedziałek, wyładowań także będzie mniej - dodaje.

ZOBACZ TEŻ: Nadchodzi ROSYJSKA śnieżyca i wielka wichura! Spustoszenie i "zagrożenie życia"

Niż spowoduje, że napłynie do nas chłodne arktyczne powietrze i przyniesie opady śniegu, szczególnie na północy od 5 do 8 cm. Silnego wiatru należy się spodziewać w południowej części zachodniopomorskiego, pomorskiego, a także w kujawsko-pomorskim, warmińsko-mazurskim, podlaskim, a także lubuskim wielkopolskim, łódzkim i mazowieckim - tu będą porywy do 80 km/h. IMGW wydało dla tych województw alert pierwszego stopnia.

Drogowy incydent na Pradze. Uwaga! Choinka na ulicy!
Sonda
Moja ulubiona pora roku to:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE