Potworny wypadek na torach. Pociąg Intercity rozpruł ciężarówkę na przejeździe [ZDJĘCIA]

2022-01-19 14:30

Poważny wypadek na przejeździe kolejowym w Stoku Lackim w powiecie siedleckim na Mazowszu. Rozpędzony pociąg PKP Intercity uderzył w ciężarówkę, która wpadła w poślizg i utknęła na torach. Naczepa została dosłownie rozpruta przez lokomotywę, która po uderzeniu wykoleiła się. To cud, że nikomu nic się nie stało.

Do wypadku w Stoku Lackim (pow. siedlecki) doszło w środę (19 stycznia) w godzinach porannych. Niewiele brakowało, a 36-letni kierowca samochodu ciężarowego zginąłby na torach, gdy rozpędzona lokomotywa uderzyła w kabinę. Ale kierowca miał wiele szczęścia, bo pociąg z impetem uderzył w naczepę przewożącą papier. 

Kierujący samochodem ciężarowym tuż przed przejazdem wpadł w poślizg, bo jezdnia była bardzo śliska. Tir zatrzymał się na przejeździe kolejowym i nie mógł ruszyć z miejsca. W tym czasie na naczepę ciężarówki najechał pociąg osobowy. Kierowca tira w ostatniej chwili zdążył wyskoczyć z kabiny auta, po czym rozległ się huk i tir został zmieciony z nasypu przejazdu. Na szczęście kierujący ciężarówką wyszedł z opresji bez szwanku. Jezdnia w tym miejscu była oblodzona do tego stopnia, że strażacy na miejscu zdarzenia ledwie utrzymywali się na nogach. Okoliczności kraksy wyjaśnia KMP w Siedlcach.

- Kierowca i maszynista byli trzeźwi. Prawdopodobną przyczyną zdarzenia było oblodzenie drogi i samego przejazdu - relacjonuje nadkom. Agnieszka Świerczewska z policji w Siedlcach. 

Przez kilka godzin zablokowana była trasa kolejowa z Siedlec w kierunku Czeremchy i Białegostoku. Pasażerowie pociągów musieli przesiąść się do zastępczej komunikacji. 

Makabra na Woli w Warszawie. Dwie osoby zginęły rozjechane przez pociąg
Sonda
Czy lubisz podróżować pociągami?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE