Alert RCB ogłoszony w Warszawie. IMGW wydał pomarańczowy alert. Nadchodzą potężne nawałnice

2022-05-20 17:30
Łódzkie: Alert dla całego województwa. Może być NIEBEZPIECZNIE.
Autor: Pixabay/ SturmjaegerTobi Nadciąga pogodowy armagedon! Rząd i meteorolodzy alarmują o przerażających zagrożeniach

IMGW wprowadził w dużej części Polski alert dotyczący niebezpiecznych burz i gradobić. Ostrzeżenie dotyczy również Mazowsza, w tym i Warszawy. O zagrożeniach alarmuje również Rządowe Centrum Bezpieczeństwa. Nadchodząca noc może być bardzo niebezpieczna. Warto przygotować się na ten pogodowy armagedon i nie lekceważyć alertu RCB wysyłanego w wiadomościach SMS.

IMGW ostrzega warszawiaków

W stolicy w ostatnim czasie panowała wręcz pogodowa sielanka. Zdążyliśmy się już przyzwyczaić do pięknego słonecznego i bezchmurnego nieba i iście letnich temperatur. W piątek, 20 maja, termometry biją tegoroczne rekordy. Słupki rtęci dochodzą do nawet 29 stopni Celsjusza! Niestety wszystko co dobre, kiedyś się kończy. Meteorolodzy z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego i drugiego stopnia dla znacznej części kraju. Jak to wygląda w Warszawie? Przed czym ostrzega IMGW?

Żółty alert IMGW - burze z gradem

Istny pogodowy armagedon ma się rozpocząć w najbliższą noc, z 20 na 21 maja. Od godziny 1.00 obowiązuje żółty alert ostrzegający warszawiaków przed burzami z gradem. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia meteorolodzy określili na 80 procent. - Prognozowane są burze, którym miejscami będą towarzyszyć opady deszczu od 15 do 25 mm oraz porywy wiatru do 75 km/h, lokalnie do 85 km/h. Miejscami możliwy grad - czytamy w komunikacie IMGW. Wspomniane ostrzeżenie ma obowiązywać do godziny 8.00 rano, 21 maja.

Przeczytaj też: Będą pilne zmiany po zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie? Rafał Trzaskowski zabrał głos

Pomarańczowy alert - silny wiatr

To jednak nie koniec złych informacji. Warszawa została również objęta pomarańczowym alertem drugiego stopnia, dotyczącym silnego wiatru. Meteorolodzy ostrzegają, że 21 maja, między godz. 7.00 a 18.00 możemy spodziewać się silnych porywów, osiągających nawet 90 km/h.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa alarmuje

Tak poważne ostrzeżenia nie pozostawili bez reakcji również pracownicy rządu. Na telefony logujące się na terenie Warszawy dotarły wiadomości SMS od Rządowego Centrum Bezpieczeństwa (RCB). - Uwaga! Dziś i jutro (20/21.05) silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr - czytamy w wiadomości.

Sonda
Czy byłeś świadkiem bardzo silnego gradobicia?
Gradobicie w Warszawie. Lokalne burze przechodzą nad miastem
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE