IMGW bije na alarm! Warszawiacy dostają niepokojące wiadomości. Robi się niebezpiecznie

2021-12-09 14:30
Warszawa, śnieżyca
Autor: Wojciech Artyniew Warszawa, śnieżyca

Pogoda bywa nieobliczalna. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alert przed groźnymi zjawiskami atmosferycznymi. W stolicy może zrobić się nie tylko przeraźliwie zimno, ale też bardzo niebezpiecznie. Warszawiacy dostają niepokojące wiadomości z ostrzeżeniami. Zimowa pogoda może dać się we znaki szczególnie kierowcom.

Warszawiacy będą musieli zmierzyć się z niebezpieczną pogodą, która zawita do stolicy. IMGW wysyła ostrzeżenia m.in. do mieszkańców Mazowsza. Prognozowane opady śniegu i deszczu ze śniegiem przy panującym minusowych temperaturach mogą okazać się mieszanką niezwykle groźną. "Miejscami obserwuje się i nadal prognozowane są słabe opady marznącego deszczu lub mżawki powodujące gołoledź" - pisze w alercie IMGW.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia wydane przez IMGW jest ważne od czwartkowego ranka i może potrwać nawet do soboty, 11 listopada. Synoptycy nie zapowiadają bowiem nagłego ocieplenia i temperatur powyżej zera.

Marznące opady mogą szczególnie uprzykrzyć życie kierowcom. Ci powinni zachować szczególną ostrożność podczas jazdy. Warto też wymienić opony z letnich na zimowe, jeśli jeszcze nie zdążyło się tego zrobić. W taką pogodę niewiele brakuje, by doszło do kolizji lub poważnego wypadku.

Uważać powinni również piesi. Także chodniki podczas marznących opadów mogą pokrywać się cienką warstwą lodu. Chwila nieuwagi i kontuzja gotowa. Wychodząc z domu lepiej mieć się na baczności.

Sonda
Czy czekasz na zimę i śnieg?
Atak zimy w Warszawie. Listopad kończy się śnieżycą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE