Będą pilne zmiany po zabójstwie na Nowym Świecie w Warszawie? Rafał Trzaskowski zabrał głos

2022-05-20 15:25
Będą pilne zmiany po zabójstwie na Nowym Świecie? Co się zmieni w centrum miasta?
Autor: Marcin Wziontek / Super Express; AP / Czarek Sokolowski Będą pilne zmiany po zabójstwie na Nowym Świecie? Co się zmieni w centrum miasta?

Po ostatnim makabrycznym morderstwie, które miało miejsce 8 maja na Nowym Świecie, w samym centrum stolicy mogą nastąpić drastyczne zmiany, o których ostatnio wspomniał Rafał Trzaskowski, prezydent Warszawy. Przypominamy, że na początku maja na Nowym Świecie zamordowano 29-letniego Maćka. Chłopak został kilkukrotnie dźgnięty nożem w plecy.

Będzie więcej policji na Nowym Świecie w Warszawie?

Morderstwo 29-latka na Nowym Świecie wstrząsnęło całą Polską, ale przede wszystkim mieszkańcami Warszawy, którzy zaczęli drżeć o swoje życia. Od tamtego czasu wiele osób obawia się imprezowania w tak ruchliwych miejscach. Każdego wieczoru na Nowy Świat przychodzą bowiem młodzi ludzie, rządni zabawy. Niemalże w każdy weekend są tam tłumy pijanych osób.

W reakcji na ostatnią tragedią prezydent Warszawy, Rafał Trzaskowski, zapowiedział stanowczą reakcję. Jednak nie słyszeliśmy żadnych działań ze strony ratusza w tej kwestii, aż do 20 maja.

W piątek (20 maja), odbyła się konferencja, w której wzięli udział prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, dyrektorka koordynatorka ds. zielonej Warszawy Magdalena Młochowska oraz przewodnicząca Komisji Ochrony Środowiska Renata Niewitecka. Podczas spotkania usłyszeliśmy o zmianach, które w najbliższym czasie zostaną wprowadzone po to, by zachować bezpieczeństwo na Nowym Świecie.

CZYTAJ RÓWNIEŻMaciek zginął od ciosów nożem na Nowym Świecie. Jego grób utonął w kwiatach

Rafał Trzaskowski wnioskuje o dodatkowe patrole policji

Dziennikarze, którzy byli obecni na spotkaniu zapytali prezydenta o ewentualne wprowadzenie dodatkowych patroli policji w tamtym rejonie. - My o tym z policją rozmawiamy. Chciałbym przypomnieć państwu, że miasto płaci za dodatkowe patrole policji. Bardzo nam zależy na bezpieczeństwa i z związku z tym, że mieliśmy do czynienia z tak drastycznym wypadkiem, będziemy prosić policję, a w sumie już o to poprosiliśmy, żeby w tak drażliwych miejscach było więcej patroli - przekazał podczas spotkania Rafał Trzaskowski.

Temat dodatkowych patroli na Nowym Świecie wraca jak bumerang. Wszystko jednak wskazuje na to, że zgodnie z zapowiedzią prezydenta stolicy wkrótce możemy spodziewać się konkretnych zmian.

ZOBACZ RÓWNIEŻZabójstwo na Nowym Świecie. Przyjechał do Warszawy szukać lepszego życia. Maciej wrócił do domu w trumnie

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Czy dożywocie to odpowiednia kara za zabójstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE