Maciek śpiewał, że dobro jest najważniejsze i nigdy się nie podda. Za to oddał życie. Zginął po bestialskim ataku na Nowym Świecie

2022-05-16 10:21
Maciej grał wierzył w piękne słowa muzyki. Zginął po ataku zwyrodnialca. Zabójstwo na Nowym Świecie
Autor: Reprodukcja Piotr Lampkowski / Super Express Słuchając jak Maciek śpiewa tą piosenkę i wiedząc jaką cenę zapłacił za to że jej przesłanie miał w sercu trudno nie płakać. Maciej miał tylko 29 lat. Do Warszawy pojechał nie tylko po to aby pracować ale też po to aby puszczać muzykę w klubach. Ona była jego miłością. W Warszawie znalazł śmierć. Zwyrodnialec zadał mu kilkanaście ciosów nożem tylko dlatego, że stanął on w obronie kobiet. Liczymy na to, że mimo wszystko ci którzy posłuchają piosenki w wykonaniu Maćka wezmą sobie jej słowa do serca. Tak jak on.

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Słuchając, jak Maciek śpiewa tę piosenkę i wiedząc jaką cenę zapłacił za to, że jej przesłanie miał w sercu, trudno nie płakać. Miał tylko 29 lat. Do Warszawy pojechał nie tylko do pracy, ale też po to, aby puszczać muzykę w klubach. Ona była jego miłością. W stolicy znalazł śmierć. Zwyrodnialec zadał mu kilkanaście ciosów nożem tylko dlatego, że stanął on w obronie kobiet. Liczymy na to, że mimo wszystko ci, którzy posłuchają piosenki w wykonaniu Maćka wezmą sobie jej słowa do serca. Tak jak on.

Mężczyzna, który został zamordowany na Nowym Świecie w Warszawie dla mieszkańców Tucholi (woj. kujawsko-pomorskie) i jednej ze wsi pod tym miastem nie jest bezimienną ofiarą. To ich znajomy, kolega, przyjaciel. Oni go znali, był powszechnie lubiany. Przypomnijmy, Maciej H. wykrwawił się po tym jak zwyrodnialec zadał mu kilkanaście ciosów nożem. Maciej wcześniej stanął w obronie kobiet, w które napastnik rzucał lodem. Rodzina Maćka na swoich ogólnie dostępnych profilach społecznościowych zamieściła dwa posty. Na jednym z nich jest nekrolog. - Trudno coś napisać...straszna tragedia!!!! - napisała jedna ze znajomych mężczyzny. Dalszy ciąg materiału pod galerią ze zdjęciami.

Czytaj więcej o sprawie: Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Ujawniono wstrząsające nagranie

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Maciek zginął, bo bronił swoich ideałów

Zabójstwo na Nowym Świecie wstrząsnęło całą Polską, a rodzina jest pogrążona w rozpaczy. - Aga, ja też się ze 100 razy dziś zbierałam,  żeby ten ból i żal wyrazić, ale po prostu się nie da... No się k....nie da - tak na post bliskich Maćka zareagowała kolejna znajoma. Na drugim poście Maciek śpiewa bardzo popularną piosenkę zespołu Myslovitz pod tytułem "Nienawiść". Jego słowa dobrze oddają to, w co wierzył zamordowany mężczyzna. Jak brzmi ten utwór? Przekazujemy go w całości, bo trudno o bardziej wymowny symbol działania Maćka.

"I nagle skończy się, To wszystko w co wierzysz, Co kochasz, zasypie śnieg, Dziki uniesie Cię wiatr, Upuści cię nagle uderzysz ufałeś mu tak, Ale Ty nigdy nie poddasz się, Ale Ty nigdy nie poddasz się, Nie wierz nigdy nie, W tych co ciągle udają i ciągle uśmiechają się, Nie wierz nigdy nie, W to niebo, które zawsze niebieskie jest, Ale Ty nigdy nie poddasz się, Ale Ty nigdy nie poddasz się, Ale Ty nigdy nie poddasz się, Ale Ty nigdy nie poddasz się, Chcesz zabić i zniszczyć, Zniewolić nienawiść ja też, Chcesz zabić i zniszczyć, Zniewolić nienawiść ja też, Chcesz zabić i zniszczyć, Zniewolić nienawiść ja też, Chcesz zabić i zniszczyć, Zniewolić nienawiść ja też"

Do tematu będziemy jeszcze wracać. Rodzinie i bliskim Maćka składamy wyrazy głębokiego współczucia. Prokurator generalny Zbigniew Ziobro przekonuje, że spodziewa się rychłego przełomu.

Sonda
Czy należy przywrócić stosowanie kary śmierci?
Zabójstwo 21-letniej Ukrainki w Warszawie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE