Zabójstwo na Nowym Świecie. Ziobro powołał zespół prokuratorów. „To kwestia czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni”

2022-05-15 13:12
Zabójstwo na Nowym Świecie. Ziobro powołał zespół prokuratorów. „To kwestia czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni”
Autor: foto i reprodukcja Piotr Lampkowski/SUPER EXPRESS (2), Piotr Grzybowski/SUPER EXPRESS Zabójstwo na Nowym Świecie. Ziobro powołał zespół prokuratorów. „To kwestia czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni”

Nie cichnie temat zabójstwa na Nowym Świecie w Warszawie! Tym razem dowiadujemy się, że postępowanie dotyczące tego krwawego morderstwa zostanie objęte przez doświadczonych prokuratorów Prokuratury Krajowej. Takie informacje przekazał Zbigniew Ziobro, odnosząc się do tej makabrycznej tragedii.

Na Nowym Świecie doszło do brutalnego morderstwa 29-letniego Maćka z województwa kujawsko-pomorskiego. W czwartek, 11 maja otrzymaliśmy informacje, że policjanci z warszawskiego Śródmieścia prowadza postępowanie w tej sprawie. O tę kwestię był również pytany szef resortu sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, podczas internetowej części wywiadu w RMF FM.

– Po pierwsze jako prokurator generalny wydałem polecenie, aby ta sprawa została przeniesiona do prokuratury okręgowej. Został powołany zespół prokuratorów. Wydałem polecenie objęcia nadzorem prowadzenia tego postępowania przez bardzo doświadczonych prokuratorów prokuratury krajowej – przekazał prokurator generalny.

CZYTAJ RÓWNIEŻMaciek zginął od ciosów nożem na Nowym Świecie. Jego grób utonął w kwiatach

W sprawę morderstwa zaangażowany jest dobry zespół policjantów. Od 8 maja został zebrany obszerny materiał dowodowy. – Na ten moment mogę powiedzieć, że wszystkie informacje, jakie posiadamy, wskazują, że sprawcami nie byli obcokrajowcy – powiedział szef MZ. Po chwili dodał, że „sytuacja może się zmienić, bo postępowanie jest dynamicznie".

– Mamy bardzo bogaty materiał dowodowy zgromadzony już na tym etapie. Jestem przekonany, że jest kwestią czasu, kiedy sprawcy zostaną ustaleni – zapewnił Ziobro.

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie

To zabójstwo wstrząsnęło mieszkańcami Warszawy i całej Polski. 29-letni Maciej spod Tucholi w kujawsko-pomorskim został kilkukrotnie dźgnięty nożem w plecy.

ZOBACZ RÓWNIEŻZabójstwo na Nowym Świecie. Przyjechał do Warszawy szukać lepszego życia. Maciej wrócił do domu w trumnie

Chłopak na życie zarabiał w firmie, która zajmowała się fotowoltaiką. Miał jednak pasję. – Maciek pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach. Bo to lubił robić najbardziej – mówi nam jedna z jego znajomych. Niestety, chłopak do domu wrócił w trumnie.

Brutalne morderstwo Pawła
Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE