Maciek zginął od ciosów nożem na Nowym Świecie. Jego grób utonął w kwiatach

2022-05-14 18:00
Maciek zginął od ciosów nożem na Nowym Świecie. Jego grób utonął w kwiatach
Autor: Piotr Lampkowski/Super Express, reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express

To zabójstwo wstrząsnęło mieszkańcami Warszawy i całej Polski. Na Nowym Świecie doszło do krwawego ataku nożownika. 29-letni Maciej spod Tucholi w kujawsko-pomorskim został kilkukrotnie dźgnięty nożem w plecy. Do Warszawy przyjechał robić to, co bardzo kochał, a do domu wrócił w trumnie. 14 maja odbył się pogrzeb chłopaka.

W miniony weekend, 8 maja, na Nowym Świecie brutalnie zamordowano 29-letniego chłopaka. Okazało się, że to Maciej, mieszkaniec jednej wsi pod Tucholą w województwie kujawsko-pomorskim.

Chłopak na życie zarabiał w firmie, która zajmowała się fotowoltaiką. Miał jednak pasję. – Maciek pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach. Bo to lubił robić najbardziej – mówi nam jedna z jego znajomych. Niestety, chłopak do domu wrócił w trumnie.

CZYTAJ RÓWNIEŻ: Śmiertelne ciosy w plecy na Nowym Świecie. Policja szuka świadków ataku nożownika w centrum Warszawy

14 maja o godzinie 11 odbyła się msza święta pogrzebowa w kościele pw. Przemienienia Pańskiego w Bysławiu. To tam, w ostatniej drodze, pożegnali Maćka najbliżsi: rodzina, przyjaciele. Grób Maćka, utonął w morzu białych kwiatów, a z fotografii na mogile patrzy młody chłopak, którzy przed sobą miał jeszcze całe życie. Zginął z rąk napastnika, który wcześniej zaczepiał na ulicy inne kobiety. Maciek, jako jedyny próbował go uspokoić i za to, zapłacił największą cenę.

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie

Przypomnijmy, że do zabójstwa 29-latka doszło na Nowym Świecie 8 maja. Kilka dni później, w czwartek, 12 maja, policja opublikowała wizerunek uczestnika zdarzenia.

To mężczyzna w krótkich, ciemnych włosach z widocznym zarostem. Tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego.

Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Na razie nie udało się nikogo zatrzymać.

Brutalne morderstwo dziennikarza TVN
Sonda
Jaka kara powinna być za morderstwo?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE