Zamordowany na Nowym Świecie Maciek szukał w stolicy lepszego życia

i

Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express

Zabójstwo na Nowym Świecie. Przyjechał do Warszawy szukać lepszego życia. Maciej wrócił do domu w trumnie

2022-05-14 11:01

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie wstrząsnęło całą Polską. Jego ofiarą padł 29-letni Maciej spod Tucholi w kujawsko-pomorskim. Mężczyzna zachował się tak jak trzeba. Gdy zwyrodnialcy zaatakowali dziewczyny na ulicy, on stanął w ich obronie. Zapłacił za to najwyższą cenę. Maciej do Warszawy pojechał robić to, co bardzo kochał. Do domu wrócił w trumnie. 

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Kim jest ofiara?

Na Nowym Świecie w miniony weekend w brutalny sposób zamordowano mężczyznę. Jak się okazało, to 29-letni Maciej, mieszkaniec jednej z wsi pod Tucholą (woj. kujawsko-pomorskie). Jego siostra na swoim profilu społecznościowym zamieściła film. Na nagraniu widać Maćka, grającego na gitarze. Mężczyzna śpiewa piosenkę grupy Myslovitz "Nienawiść". - Nie poddał się, ale najwyższą cenę zapłacił. Dokąd ten świat zmierza. Teraz będzie jeszcze większa znieczulica. Kolejny raz muszę przewartościować swoje poglądy, swoje życie.... - taki komentarz pod postem zamieściła jego znajoma. 

Maciej (+29 l.) pochodził z Borów Tucholskich. - Jego rodzice wybudowali się tam na górce. Ich dom jest nowoczesny w innym stylu. Maćkowi kilka lat temu zmarł tata. Jego mama sama została - usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek podtucholskiej wsi. Ci z którymi rozmawialiśmy są przerażeni. Nie mogą uwierzyć w to, co stało się kilka dni temu w Warszawie. W centrum miasta mieszkaniec ich wsi, po tym jak stanął w obronie zaatakowanych kobiet, został brutalnie zamordowany. Na razie policji nie udało zatrzymać sprawcy tego bestialskiego czynu.

- On taki porządny był. Tak dobrze wychowany. Ja ciągle mam go przed oczami jak jeździ po wsi na rowerze ze swoim tatą - mówi nam jego sąsiadka. 

Maciej miał 29 lat. Na życie zarabiał w firmie, która zajmowała się fotowoltaiką. Miał jednak pasję. - On pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach. Bo to lubił robić najbardziej - mówi nam jedna z jego znajomych.

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Co ustaliła policja?

Przypomnijmy, że do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie doszło w nocy z soboty na niedzielę. Kilka dni później - w czwartek, 12 maja, policja opublikowała wizerunek uczestnika zdarzenia. To mężczyzna w krótkich, ciemnych włosach, z widocznym zarostem. Tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego.

Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Na razie nie udało się nikogo zatrzymać.

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Czujesz się bezpiecznie na ulicach Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE