Zamordowany na Nowym Świecie Maciek szukał w stolicy lepszego życia

i

Autor: reprodukcja Piotr Lampkowski/Super Express

Zabójstwo na Nowym Świecie. Przyjechał do Warszawy szukać lepszego życia. Maciej wrócił do domu w trumnie

2022-05-14 11:01

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie wstrząsnęło całą Polską. Jego ofiarą padł 29-letni Maciej spod Tucholi w kujawsko-pomorskim. Mężczyzna zachował się tak jak trzeba. Gdy zwyrodnialcy zaatakowali dziewczyny na ulicy, on stanął w ich obronie. Zapłacił za to najwyższą cenę. Maciej do Warszawy pojechał robić to, co bardzo kochał. Do domu wrócił w trumnie. 

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Kim jest ofiara?

Na Nowym Świecie w miniony weekend w brutalny sposób zamordowano mężczyznę. Jak się okazało, to 29-letni Maciej, mieszkaniec jednej z wsi pod Tucholą (woj. kujawsko-pomorskie). Jego siostra na swoim profilu społecznościowym zamieściła film. Na nagraniu widać Maćka, grającego na gitarze. Mężczyzna śpiewa piosenkę grupy Myslovitz "Nienawiść". - Nie poddał się, ale najwyższą cenę zapłacił. Dokąd ten świat zmierza. Teraz będzie jeszcze większa znieczulica. Kolejny raz muszę przewartościować swoje poglądy, swoje życie.... - taki komentarz pod postem zamieściła jego znajoma. 

Maciej (+29 l.) pochodził z Borów Tucholskich. - Jego rodzice wybudowali się tam na górce. Ich dom jest nowoczesny w innym stylu. Maćkowi kilka lat temu zmarł tata. Jego mama sama została - usłyszeliśmy od jednej z mieszkanek podtucholskiej wsi. Ci z którymi rozmawialiśmy są przerażeni. Nie mogą uwierzyć w to, co stało się kilka dni temu w Warszawie. W centrum miasta mieszkaniec ich wsi, po tym jak stanął w obronie zaatakowanych kobiet, został brutalnie zamordowany. Na razie policji nie udało zatrzymać sprawcy tego bestialskiego czynu.

- On taki porządny był. Tak dobrze wychowany. Ja ciągle mam go przed oczami jak jeździ po wsi na rowerze ze swoim tatą - mówi nam jego sąsiadka. 

Maciej miał 29 lat. Na życie zarabiał w firmie, która zajmowała się fotowoltaiką. Miał jednak pasję. - On pojechał do Warszawy puszczać muzę w klubach. Bo to lubił robić najbardziej - mówi nam jedna z jego znajomych.

Zabójstwo na Nowym Świecie w Warszawie. Co ustaliła policja?

Przypomnijmy, że do zabójstwa 29-latka na Nowym Świecie doszło w nocy z soboty na niedzielę. Kilka dni później - w czwartek, 12 maja, policja opublikowała wizerunek uczestnika zdarzenia. To mężczyzna w krótkich, ciemnych włosach, z widocznym zarostem. Tego dnia był ubrany w spodnie koloru czarnego, bluzę koloru czarnego z dwoma paskami koloru białego wzdłuż rękawów oraz buty koloru czarnego.

Policja zwraca się z prośbą o zgłaszanie się naocznych świadków zdarzenia oraz osoby, które posiadają informacje dotyczące tego zdarzenia i kontakt z Oficerem Dyżurnym KRP Warszawa I, nr tel. 47-72-391-50, Wydziałem do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Rejonowej Policji Warszawa I, tel. 47-72-391-30 lub 47-72-391-32, z prowadzącym postępowanie nr tel. 47-72-391-14 lub numerem alarmowym 112.

Na razie nie udało się nikogo zatrzymać.

Czy czujesz się bezpiecznie na Nowym Świecie?
Sonda
Czujesz się bezpiecznie na ulicach Warszawy?