Rozbiórka wiaduktu

i

Autor: TOMASZ RADZIK/SUPER EXPRESS Rozbiórka wiaduktu

Remont Trasy Łazienkowskiej. Ruszyło wyburzanie wiaduktów [ZDJĘCIA]

2022-02-05 16:01

Remont Trasy Łazienkowskiej ruszył. Przed warszawiakami zatem zapowiadane trzy lata utrudnień. W sobotę (5 lutego) zaczęło się wyburzanie wiaduktów przy parku Agrykola. Do akcji wkroczył ciężki sprzęt drogowców, którzy kawałek po kawału demontuje stare wiadukty. Hałasu jest przy tym co niemiara! Utrudnień komunikacyjnych również nie sposób uniknąć.

Remont Trasy Łazienkowskiej stał się rzeczywistością. W piątek (4 lutego) drogowcy zamknęli przejazd przez rondo S. Sedlaczka, które zlokalizowane jest bezpośrednio pod trasą. Na czas rozbiórki wiaduktu północnego zamknięta została także ul. Łazienkowska na wysokości numeru 14, z kolei ul. Rozbrat jest wyłączona z ruchu na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie samego ronda, tak samo jak ul. Myśliwiecka od strony ul. Szwoleżerów. Z drugiej strony ronda ul. Myśliwiecka (od strony ul. Górnośląskiej) zamknięta została pomiędzy ul. Myśliwiecką 6A a 6B.

Dodatkowo obowiązuje też nakaz skrętu w prawo z ul. J. Hoene-Wrońskiego w ul. Myśliwiecką w stronę ul. Górnośląskiej oraz nakaz skrętu w lewo z ul. Myśliwieckiej w ul. J. Hoene-Wrońskiego dla jadących w stronę ronda S. Sedlaczka. Kierowców jadących w stronę ronda ul. Rozbrat obowiązuje zaś nakaz skrętu w lewo w ul. Przemysłową. Nakazy te nie dotyczą jednak pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji.

W związku z wyburzaniem wiaduktu i zamknięciem przejazdu przez rondo S. Sedlaczka autobusy linii: 107, 108, 109, 159, 162, 171, N33 i N83 na około dwa tygodnie zostały skierowane na trasy objazdowe.

A wyburzanie wiaduktu przy parku Agrykola już się rozpoczęło! W sobotę (5 lutego) do akcji wkroczył ciężki sprzęt i stary wiadukt niknie w oczach! Z jego pozostałości zwisają metalowe elementy. Hałasu przy rozbiórce jest co niemiara! Niedługo po starych wiaduktach nie będzie śladu. Po zakończeniu remontu ich miejsce zajmą zupełnie nowe i solidniejsze. "Nowe obiekty będą miały większą wytrzymałość i wyższą klasę nośności. Powstaną przy nich obustronne ciągi pieszo-rowerowe i pochylnie poprawiające dostępność Trasy Łazienkowskiej dla osób z ograniczeniami ruchowymi"- zapowiada stołeczny ratusz.

Zobacz, jak wygląda wyburzanie wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej. Zdjęcia zamieściliśmy w poniższej galerii.

Jesteś ciekawy, jak wyglądała budowa Trasy Łazienkowskiej przed laty? Koniecznie zajrzyj do poniższej galerii.

Sonda
Trasa Łazienkowska przed wielkim remontem. Czy obawiasz się utrudnień w związku z burzeniem i odbudową wiaduktów na trasie?
Rozbiórka wiaduktów trasy Łazienkowskiej
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE