Trasa Łazienkowska grozi ZAWALENIEM? Wstrząsające ustalenia!

2022-01-31 19:02

Poniedziałek był pierwszym dniem roboczym po zamknięciu jednego z wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. I choć obyło się bez paraliżu miasta, to kierowcy i tak krytykują złą organizację ruchu. Plątanina buspasów skutecznie utrudnia ruch, a co za tym idzie opóźnia autobusy i powoduje korki.

Zaczął się długo zapowiadany remont wiaduktów na Trasie Łazienkowskiej. W sobotę drogowcy wyłączyli z ruchu jedną estakadę i przenieśli ruch w obu kierunkach na jeden wiadukt. Wprowadzono też zupełnie nową organizację ruchu. W pierwszy dzień roboczy, gdy kierowcy utknęli w korkach, pojawiły się wątpliwości w sprawie oznakowania. Buspas od strony Pragi-Południe, który poprowadzony jest prawym pasem, nagle urywa się na moście Łazienkowskim i niespodziewanie zaczyna na skrajnym, lewym pasie. Autobusy muszą kluczyć między sznurem samochodów, tamując ruch, stając w poprzek drogi i łapiąc opóźnienia. Zobacz na WIDEO, ile zajął nam przejazd Trasą Łazienkowską.

Wąskie gardło jest też na wysokości pl. Na Rozdrożu. Przez kilkadziesiąt metrów samochody dzielą pas z autobusami włączającymi się do ruchu z przystanku. Kierowcy chwytają się za głowę. Dlaczego buspasy poprowadzono środkiem, a nie - tak jak dotychczas - prawą stroną drogi? Odpowiedź jest prosta: wiadukt groziłby zawaleniem.

- Buspasy zostały wytyczone po wewnętrznej stronie trasy zgodnie z zaleceniami specjalistów z Politechniki Warszawskiej. Ekspertyzy wykazały, że cięższe pojazdy, takie jak autobusy komunikacji miejskiej, powinny poruszać się bliżej środka wiaduktu, ponieważ wtedy lepiej rozkłada się ich ciężar na mocno wyeksploatowanym obiekcie. Jakby przejeżdżały bliżej krawędzi, wiadukt mógłby tego nie wytrzymać. Jest to sytuacja trudna. Wiemy, że może to sprawiać problemy kierowcom, jednak ich bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze - tłumaczy Agata Choińska-Ostrowska ze Stołecznego Zarządu Rozbudowy Miasta. 

ZOBACZ TEŻ: Remont Trasy Łazienkowskiej to horror i głupota. Urzędnicy, myślcie! Błagam! Kraj o Warszawie. Felieton

SZRM zapewnia, że wsłuchuje się w opinie kierowców. 

- Byliśmy w terenie i analizujemy wszelkie możliwe opcje. Nie wykluczamy wprowadzenia zmian - dodaje Choińska-Ostrowska. 

Kierowcom i pasażerom komunikacji miejskiej pozostaje uzbroić się w cierpliwość. 

Remont Trasy Łazienkowskiej. Jak objechać utrudnienia i korki?

Północny wiadukt Trasy Łazienkowskiej na wysokości parku Agrykola został zamknięty dla ruchu. Ruch został przeniesiony na wiadukt południowy. Na odcinku od ronda Jazdy Polskiej do węzła z Wisłostradą wprowadzony został zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych i aut o szerokości powyżej 2,2 m. Zalecany dla nich objazd prowadzi ulicami: Waryńskiego, Goworka, Spacerową i Gagarina do ul. Czerniakowskiej.

Remont Trasy Łazienkowskiej - objazdy

i

Autor: Super Express Remont Trasy Łazienkowskiej - objazdy
Przejechaliśmy Trasą Łazienkowską w godzinach szczytu. Gdzie są wąskie gardła?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki