Zaczęło się! Ruszył remont Trasy Łazienkowskiej. Wielkie korki [OBJAZDY, UTRUDNIENIA, KOMUNIKACJA]

2022-01-29 10:48

W Warszawie zaczyna się istny armagedon! Robotnicy zamknęli wiadukt trasy Łazienkowskiej przy parku Agrykola. Rozpoczął się remont, który ma potrwać około 3 lata i z pewnością spowoduje wiele problemów kierowcom. Jak będzie wyglądał? Którędy ominąć korek? Jakie będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej? Szczegóły w artykule poniżej.

Rozpoczęła się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północny wiadukt na wysokości parku Agrykola został zamknięty dla ruchu. Ruch został przeniesiony na wiadukt południowy. Na odcinku od ronda Jazdy Polskiej do węzła z Wisłostradą wprowadzony został zakaz wjazdu pojazdów ciężarowych i aut o szerokości powyżej 2,2 m. Zalecany dla nich objazd prowadzi ulicami: Waryńskiego, Goworka, Spacerową i Gagarina do ul. Czerniakowskiej.

ZOBACZ TEŻ: Remont Trasy Łazienkowskiej to horror i głupota. Urzędnicy, myślcie! Błagam! Kraj o Warszawie. Felieton

Możliwość przejazdu Trasą Łazienkowską będzie zachowany przez cały czas trwania robót. Kierowcy jadący od strony Pragi-Południe zjechali na przeciwległą nitkę za węzłem z Wisłostradą, a na właściwą jezdnię wracają na wysokości pl. Na Rozdrożu. Na południowym wiadukcie wytyczone zostały cztery pasy ruchu – po dwa w każdym kierunku. Dla osobówek przeznaczone są dwa skrajne pasy o szerokości 2,2 m. Dla pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego i innych dopuszczonych (DOP) są dwa wewnętrzne pasy, o szerokości 3 m.

Jak ominąć korki podczas remontu Trasy Łazienkowskiej? Część kierowców przeniesie się na pewno na inne przeprawy przez Wisłę, ale utrudnienia i tak będą. Najlepszą z opcji objazdu jest wybór mostu Siekierkowskiego: ul. Puławską i Goworka, Alejami Ujazdowskimi lub Waryńskiego i Spacerową do Gagarina i Czerniakowskiej. Trasę będzie można także ominąć, jadąc: aleją Niepodległości, Wilanowską, Trasą Siekierkowską, Czerniakowską. Kolejną opcją jest przeniesienie ruchu na południe stolicy. Można wykorzystać otwartą w grudniu 2021 Południową Obwodnicę Warszawy.

Priorytet w czasie przebudowy trasy ma komunikacja miejska. Urzędnicy tak zaplanowali całe przedsięwzięcie, aby ułatwić poruszanie się autobusom po mieście podczas remontu. Pomóc mają w tym liczne buspasy. Będą obowiązywały w alei Stanów Zjednoczonych w obu kierunkach od ronda Wiatraczna do Przyczółku Grochowskiego, na ul. Ostrobramskiej w kierunku zachodnim na odcinku od Lotniczej do Przyczółku Grochowskiego, na ul. Krzyckiego na odcinku od Wawelskiej do Filtrowej, ul. Marynarskiej w kierunku wschodnim na odcinku od stacji PKP Służewiec do ronda Unii Europejskiej i na ul. Łopuszańskiej w kierunku wschodnim od wiaduktu nad torami kolejowymi do Kolneńskiej.

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej podczas remontu, nie uległo zmianie. Autobusy będą jeździły trasą Łazienkowską bez zmian. Lekką korektę przeszła jedynie linia 143 – autobusy dojeżdżają do Pomnika Lotnika, czyli skrzyżowania trasy z ulicą Żwirki i Wigury. - Aby usprawnić przejazd autobusów w kierunku Pragi, przystanek Metro Politechnika 01 (ten, który do tej pory był na jezdni prowadzącej na Rondo Jazdy Polskiej) został przeniesiony na główną jezdnię trasy, czyli na tę pod rondem. Z chodnikami na rondzie połączyły go nowo wybudowane schody. Na tym przystanku zatrzymują się autobusy linii 143, 182, 187, 188 i 523 .

Sonda
Trasa Łazienkowska przed wielkim remontem. Czy obawiasz się utrudnień w związku z burzeniem i odbudową wiaduktów na trasie?
Przygotowania do wyburzenia wiaduktów na trasie Łazienkowskiej

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki