Zamykają najważniejszą przelotówkę w Warszawie. Jak pojedzie komunikacja miejska?

i

Autor: Tomasz Radzik/Super Express Zamykają najważniejszą przelotówkę w Warszawie. Jak pojedzie komunikacja miejska?

Remont Trasy Łazienkowskiej. Zamknięcie wiaduktu. Jak kursuje komunikacja miejska?

2022-01-29 9:24

Podczas remontu wiaduktów Trasy Łazienkowskiej absolutny priorytet ma mieć komunikacja miejska. Drogowcy wytyczyli wiele kilometrów buspasów w całej Warszawie, które mają ułatwić alternatywny przejazd pojazdów Warszawskiego Transportu Publicznego. Uruchomiono już buspasy na ul. Ostrobramskiej, czy al. Stanów Zjednoczonych. Jak funkcjonuje komunikacja miejska w czasie remontu Trasy Łazienkowskiej?

Zobacz zdjęcia po zamknięciu jednego z wiaduktów Trasy Łazienkowskiej:

W sobotę, 29 stycznia, rozpocznie się przebudowa wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Północna nitka, ta w kierunku centrum Warszawy, zostanie zamknięta dla ruchu. Kierowcy zjadą na przeciwległą trasę, obecnie prowadzącą na Pragę-Południe. Będzie się tam odbywał ruch dwukierunkowy. Z tego powodu konstrukcja wiaduktu została wcześniej wzmocniona.

Priorytet w czasie remontu Trasy Łazienkowskiej będzie miała komunikacja miejska. Urzędnicy tak zaplanowali całe przedsięwzięcie, aby ułatwić poruszanie się autobusom po Warszawie podczas remontu. Pomóc mają w tym liczne buspasy. Będą obowiązywały w alei Stanów Zjednoczonych w obu kierunkach od ronda Wiatraczna do Przyczółku Grochowskiego, na ul. Ostrobramskiej w kierunku zachodnim na odcinku od Lotniczej do Przyczółku Grochowskiego, na ul. Krzyckiego na odcinku od Wawelskiej do Filtrowej, ul. Marynarskiej w kierunku wschodnim na odcinku od stacji PKP Służewiec do ronda Unii Europejskiej i na ul. Łopuszańskiej w kierunku wschodnim od wiaduktu nad torami kolejowymi do Kolneńskiej.

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej podczas remontu, nie powinno ulec zmianie. Autobusy będą jeździły trasą Łazienkowską bez zmian. Lekką korektę przejdzie jedynie linia 143 – autobusy dojadą do Pomnika Lotnika, czyli skrzyżowania trasy z ulicą Żwirki i Wigury. - Aby usprawnić przejazd autobusów w kierunku Pragi, przystanek Metro Politechnika 01 (ten, który dziś jest na jezdni prowadzącej na Rondo Jazdy Polskiej) zostanie przeniesiony na główną jezdnię trasy, czyli na tę pod rondem – tłumaczy rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. - Z chodnikami na rondzie połączą go nowo wybudowane schody. Na tym przystanku będą się zatrzymywały autobusy linii 143, 182, 187, 188 i 523 – dodała urzędniczka.

Przebudowa trasy Łazienkowskiej - buspasy

i

Autor: Super Express Przebudowa trasy Łazienkowskiej - buspasy

Stare wiadukty zostały zbudowane wraz z pozostałą częścią Trasy Łazienkowskiej i oddane do użytku w 1974 roku. Żelbetowe konstrukcje mają po 400 metrów długości. Korzysta z nich ponad 110 tys. pojazdów dziennie. - Na nowych, trwalszych, ładniejszych i bardziej wytrzymałych wiaduktach przy parku Agrykola zostaną wytyczone obustronne ciągi pieszo-rowerowe, powstaną też pochylnie, które poprawią dostępność Trasy Łazienkowskiej dla osób z ograniczeniami ruchowymi – zapowiedziała rzeczniczka. Przebudowa ma potrwać do marca 2024 roku.

Sonda
Trasa Łazienkowska przed wielkim remontem. Czy obawiasz się utrudnień w związku z burzeniem i odbudową wiaduktów na trasie?
Zaczęło się! Drogowy kataklizm na trasie Łazienkowskiej

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki