Armagedon nadciąga na Łazienkowską. Wielkie zmiany w całej Warszawie przed burzeniem wiaduktu trasy

2022-01-23 17:50
Trasa Łazienkowska stanęła. Drogowcy rozpoczęli remont
Autor: Sebastian Wielechowski/Super Express

Szykowany od dawna wielki remont - burzenie i odbudowa dwóch estakad na Trasie Łazienkowskiej nad Myśliwiecką i Górnośląską zbliża się wielkimi krokami. Przed kierowcami i pasażerami komunikacji miejskiej trzy lata utrudnień w związku z remontem wiaduktów! Węziej na moście, zamknięty zjazd, zlikwidowane przystanki autobusowe. Pierwsze zmiany warszawski ratusz zapowiada już za kilka dni.

Niebawem zamknięcie i wyburzenie wiaduktu Trasy Łazienkowskiej. W ciągu kilku dni zakończy się wzmacnianie wiaduktu południowego, by można było wprowadzić niezbędne zmiany w organizacji ruchu, zamknąć wiadukt północny i przerzucić ruch na obiekt południowy, którym pojadą samochody i autobusy – poinformowała rzeczniczka stołecznego ratusza Monika Beuth-Lutyk. Na tę inwestycję z niepokojem czekają mieszkańcy Pragi-Południe, Ochoty, Śródmieścia i Mokotowakomunikacja między tymi dzielnicami będzie przez długi czas bardzo utrudniona. Ale zmiany dotkną praktycznie całe miasto. Urzędnicy dopinają szczegóły zmian na ulicach i w komunikacji miejskiej.

Trasa Łazienkowska - wizualizacja
Autor: Źródło: Zarząd Miejskich Inwestycji Drogowych w Warszawie

Trasa Łazienkowska ma być częściowo zamknięta. Na środku zostaną wytyczone cztery pasy ruchu – po dwa w każdym kierunku (dwa skrajne dla kierowców indywidualnych, dwa wewnętrzne dla autobusów). Autobusy będą tylko przejeżdżać przez most, nie zatrzymają się od Rozdroża aż do Saskiej – zlikwidowane zostaną przystanki Rozbrat i Torwar. Na stadion Legii, Agrykolę, Torwar i do Liceum im. Batorego będzie można się dostać tylko pod trasą – choć i tam ZTM może wprowadzić okresowe zmiany w trakcie inwestycji. Pod rondem Jazdy Polskiej powstanie nowy przystanek – w tym tygodniu mają być budowane tam tymczasowe schody dla pasażerów.

W związku z mającym trwać trzy lata remontem estakad na Łazienkowskiej w całym mieście powstają też nowe buspasy. Już funkcjonują te w Dolinie Służewieckiej (która przejmie część ruchu), szykowane są też na Łopuszańskiej, Marynarskiej, Krzyckiego, w tym tygodniu będą malowane w al. Stanów Zjednoczonych i na Ostrobramskiej. - Szczegóły zmian podamy w ciągu kilku dni – zapowiada rzeczniczka ratusza, Monika Beuth-Lutyk.

Dyrektor miejskiego biura zarządzania ruchem Tamas Dombi zapowiada pierwsze zmiany wokół Trasy Łazienkowskiej od 30 stycznia.

Sonda
Trasa Łazienkowska przed wielkim remontem. Czy obawiasz się utrudnień w związku z burzeniem i odbudową wiaduktów na trasie?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE