Ogromna akcja służb, w akcji śmigłowiec LPR, straż i policja

i

Autor: Lowdown Zdjęcie ilustracyjne

Wybuch i strzelanina w Legionowie? Ogromna akcja służb, w akcji śmigłowiec LPR, straż i policja

2022-01-24 17:59

Wszystkie służby w Legionowie i okolicach zostały w niedzielę (23 stycznia) postawione na nogi po telefonie, jaki otrzymali. Ze zgłoszenia wynikało, że w domu przy ul. Batorego wybuchł gaz. Wcześniej policja otrzymała zgłoszenie o strzelaninie. Na miejsce ruszyli strażacy, ratownicy medyczni i śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Na miejscu okazało się, że... budynek jest cały, a zdziwieni lokatorzy nic nie wiedzą o żadnym wybuchu, ani wystrzałach.

Pierwszy telefon policja otrzymała o godzinie 18. - Mężczyzna twierdził, że w pobliżu budynku przy ul. Batorego słyszy strzały. Na miejsce zostały wysłani policjanci – powiedziała mł. asp. Agata Halicka z policji w Legionowie. Na miejscu okazało się, że był to fałszywy alarm.

Drugi telefon dotyczył już dużo bardziej poważnego zdarzenia. Zgłoszenie o rzekomej katastrofie wpłynęło ok. godz. 20. Wynikało z niego, że drewniany budynek komunalny przy ul. Batorego w Legionowie uległ zawaleniu po wybuchu gazu. - Pod gruzami mieli znajdować się ludzie. Po przybyciu na miejsce okazało się, że nie doszło do żadnej eksplozji – powiedział bryg. Łukasz Szulborski Wygląda na to, że ktoś urządził sobie głupi żart! Do akcji zaangażowano bardzo poważne siły: straż pożarną, policję i śmigłowiec LPR. 

Policja łączy ze sobą oba telefony. - Prowadzimy czynności mające na celu ustalenie tożsamości mężczyzny – powiedziała mł. asp. Halicka.

Zielona Góra: Pirat drogowy uziemił Lotnicze Pogotowie Ratunkowe na kilka godzin!

Ogromna akcja służb, w akcji śmigłowiec LPR, straż i policja

Za celowe wprowadzanie służb w błąd można ponieść bardzo poważne konsekwencje. Polskie prawo przewiduje karę do 8 lat pozbawienia wolności!

Sonda
Jak oceniasz pracę straży pożarnej w Polsce?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki