Wjazd na Plac Pięciu Rogów tylko z identyfikatorem. Jak go zdobyć?

i

Autor: Adam Burakowski/Reporter Wjazd na Plac Pięciu Rogów tylko z identyfikatorem. Jak go zdobyć?

Wjazd na Plac Pięciu Rogów będzie tylko z identyfikatorem. Jak go zdobyć?

2022-07-03 11:05

Drogowcy są na finiszu prac budowlanych Placu Pięciu Rogów. We wtorek, 5 lipca odbędzie oficjalne otwarcie i na plac wyjdą piesi, rowerzyści, a także niektórzy kierowcy samochodów. „Niektórzy” to ci, którzy wejdą w posiadanie nowego identyfikatora NC wydawanego przez warszawski Zarząd Dróg Miejskich. Jak go zdobyć?

Koniec remontu Placu Pięciu Rogów

Przebudowa Placu Pięciu Rogów rozpoczęła się w marcu 2021 r. Po roku i czterech miesiącach, miasto zaprezentuje odświeżone skrzyżowanie przebiegającej z zachodu ul. Chmielnej oraz zbiegających się ul. Zgoda, Szpitalnej, Brackiej i wpadającej w Bracką, Kruczej. Największą zmianą będzie częściowe wyrzucenie samochodów z ruchu na rzecz pieszych i rowerów. Ucieszyć też może obecność nowych drzew, ponieważ miasto na skrzyżowaniu, które niedawno było szaro-szare zrobiło nowe nasadzenia 22 drzew.

Kamery sprawdzą kto ma identyfikator

Auta nie zostały jednak całkowicie skreślone, ruch będzie odbywać się w ciągu Szpitalna-Bracka-Krucza. Przejazd nie będzie jednak dla każdego. Jak podaje rzecznik ZDM Jakub Dybalski w rozmowie z portalem tvn24.pl wyjaśnił, że to czy dany samochód posiada identyfikator NC będą weryfikować kamery. - Jesteśmy w trakcie ich montowania. Kamery będą skanowały tablice rejestracyjne samochodów wjeżdżających w ten rejon - powiedział Dybalski portalowi tvn24.pl. Rzecznik ZDM dodał, że wysuwane słupki nie sprawdziłyby się, ponieważ drogą przejeżdżać będą także autobusy miejskiej.

Kto może dostać identyfikator NC?

- Mieszkańcy posesji na terenie strefy, których obsługa możliwa jest jedynie od strony strefy.

- Osoby jednostki organizacyjne nieposiadające osobowości prawnej, prowadzącym działalność gospodarczą i mającym siedzibę lub miejsce wykonywania działalności gospodarczej na terenie Strefy, których obsługa możliwa jest jedynie od strony strefy.

- inwestorzy i firmy prowadzące roboty remontowe lub utrzymanie na terenie strefy.

- organizatorzy imprez

„Strefa” obejmuje ulice Szpitalną na odcinku Przeskok - Chmielna (posesje po stronie nieparzystej od początku do numeru 5 włącznie oraz po stronie parzystej od początku do numeru 6 włącznie), Chmielną na odcinku Bracka – Nowy Świat (posesje po stronie nieparzystej od początku do numeru 15 włącznie oraz po stronie parzystej od początku do numeru 20 włącznie) oraz Bracką na odcinku Chmielna – Krucza (posesje o numerach 22 i 25).

Identyfikator wydawany jest przez Zarząd Dróg Miejskich. Szczegółowe informacje dostępne są na stornie ZDM.

Otwarcie Placu Pięciu Rogów lada moment. Kamery będą sprawdzać kto może wjechać na plac
Sonda
Czy po Warszawie łatwo jeździ się samochodem?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE