Lekarz oskarżony o przyczynienie się do śmierci: Zarzuty ratowników to pomówienia

i

Autor: Marek Kudelski/Super Express Lekarz oskarżony o przyczynienie się do śmierci: Zarzuty ratowników to pomówienia

Lekarz oskarżony o przyczynienie się do śmierci Piotra Pawłowskiego: zarzuty ratowników to pomówienia

2022-06-26 21:25

We wtorek, 21 czerwca, w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ odbyła się kolejna rozprawa w związku ze śmiercią niepełnosprawnego aktywisty, Piotra Pawłowskiego, który zmarł 8 października 2018 r. Oskarżony o narażenie na utratę życia pacjenta jest lekarz Jerzy M., który przyjechał pięć dni przed śmiercią Pawłowskiego do jego domu z zespołem ratowników. Jak twierdzi M., to nie on naraził Piotra na śmierć.

Niepełnosprawny aktywista Piotr Pawłowski zmarł w 2018 r.

We wtorek, 21 czerwca, w Sądzie Rejonowym dla Warszawy Pragi-Północ odbyła się siódma rozprawa w związku ze śmiercią Piotra Pawłowskiego zmarłego ósmego października 2018 r. Oskarżonym o narażenie utraty życia jest lekarz Jerzy M., prowadzący zespół ratowników, który odebrał pacjenta pięć dni przed jego śmiercią.

Zobacz też: Sandra Arkabuz spocznie na warszawskim cmentarzu. Apel rodziców 6-latki rozrywa serce

Ratownicy: To był najgorszy dyżur życia

Podczas ostatniej rozprawy ratownik Piotr P. zeznał, że M. był bierny w trakcie akcji ratunkowej i nie był zainteresowany swoim pacjentem. To był najgorszy dyżur mojego życia”, zeznał 30 maja ratownik. Po niespełna miesiącu oskarżony postanowił się odnieść do tamtejszych zarzutów. - Wydałem polecenie przygotowania adrenaliny dla pacjenta, ale ratownicy nie wykonali mojego polecenia. Adrenalina byłaby konieczna w przypadku zatrzymania krążenia - mówił w sądzie oskarżony. Na dowód swojego zaangażowania dodał, że osobiście założył Piotrowi Pawłowskiemu ciśnieniomierz i go zbadał.

- Oskarżony zupełnie nie okazuje skruchy. Odpowiedzialność za śmierć przerzuca na innych - komentuje Zbigniew Busz z Prokuratury Regionalnej w Warszawie.

Przesłuchanie biegłych

Doktor Jerzy M. wniósł do sądu o możliwość ponownego przesłuchania biegłych w zakresie medycyny, ponieważ jego zdaniem „opinia została wystawiona w pośpiechu”. Sędzia Małgorzata Nowik nie zgodziła się, ponieważ zdaniem prowadzącej byłoby to jedynie niepotrzebne przedłużanie procesu. Kolejna rozprawa odbędzie się we wrześniu tego roku.

Sonda
Miałeś/aś kiedyś sprawę w sądzie?
Początek procesu ws. śmierci Piotra Pawłowskiego
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE