Sandra Arkabuz spocznie na warszawskim cmentarzu. Apel rodziców 6-latki rozrywa serce

i

Autor: FB/SandraArkabuz

Sandra Arkabuz spocznie na warszawskim cmentarzu. Apel rodziców 6-latki rozrywa serce

2022-06-26 14:45

Sandra Arkabuz miała zaledwie 6 lat. Małą wojowniczkę pokonała podstępna choroba, która zagnieździła się w jej głowie – guz mózgu. I chociaż za granicą poddano ją kosztownemu leczeniu, te nie przyniosło ono skutku. Dziewczynka zmarła 10 minut po powrocie do domu z Włoch. Odeszła w swoim łóżku, pośród najbliższych i ukochanego kota. Pogrzeb 6-latki odbędzie się 27 czerwca w Warszawie. Prośba jej rodziców wzrusza do łez.

ZOBACZ TEŻ: Pogrzeb 6-letniej Sandry Arkabuz. Morze różowych baloników przy białej trumience

Sandra Arkabuz nie żyje

O śmierci 6-letniej Sandry informowaliśmy już wcześniej. Dziewczynka przegrała walkę ze straszną chorobą. Mimo że 12 stycznia przeszła poważną operację i guza mózgu usunięto, dał on przerzuty do rdzenia kręgowego, na opony mózgowe i cały obszar podpajęczynówkowy.

Nie przegap: Wiemy, gdzie spocznie Tadeusz Gołębiewski. Pogrzeb znanego biznesmena

W lutym 2022 roku udało nam się zebrać pieniądze na rozpoczęcie leczenia w klinice Ospedale Pediatrico Bambino Gesù w Rzymie. Po trzech miesiącach walki nie udało się jednak zatrzymać rozwoju nowotworu.

Rodzice spełnili ostatnią prośbę swojej kochanej córeczki. Przywieźli ją z powrotem do Polski - do swojego domu, do ukochanego kotka.

"15.06.2022 o godzinie 23:32 10 minut po przybyciu z Włoch- we własnym kraju, własnym domu, we własnym łóżku, otoczona najbliższymi (w tym kotem!)” wreszcie mogłam uzbroić się w anielskie skrzydła i wzlecieć do krainy bez bólu, bez strachu, pełnej miłości i spokoju…" - napisali rodzice Sandry we wzruszającym wpisie na Facebookowym profilu dziewczynki, na którym na bieżąco relacjonowali jej walkę z chorobą.

Pogrzeb Sandry Arkabuz w Warszawie

Na tym samym profilu na Facebooku, rodzice Sandry przekazali informacje o jej pogrzebie. Odbędzie się on w poniedziałek, 27 czerwca, o godz. 11. Ciało małej wojowniczki spocznie w grobie na Cmentarzu Komunalnym Północnym.

Dla wszystkich, którzy chcą uczestniczyć w ostatnim pożegnaniu dziewczynki, a nie mogą być na miejscu, prowadzona będzie transmisja on-line mszy żałobnej. Można również zamówić kwiaty, które zostaną dostarczone i złożone przy Sandrze.

Zobacz też: Sasza chciał być programistą. Jego ciało wyłowiono z Wisły w Górze Kalwarii

Rodzice zmarłej 6-latki wystosowali również piękny apel do osób, które przybędą na pogrzeb.

"Jeśli macie życzenie uświetnić tą uroczystość kwiatami, gorąca prośba o to, by były w ukochanym kolorze Sandry – Różowym. Ubiór wg własnego uznania i tego, co dyktuje Wam serduszko - akcenty Różowe miłe widziane" - napisali.

Co więcej, podczas pogrzebu 6-latki prowadzona będzie zbiórka pieniędzy. "Sandra będzie zbierała pieniążki na leczenie swoich przyjaciół z Polski, którzy zostali i dalej walczą w Bambino Gesu" – poinformowali rodzice dziewczynki.

Budżet obywatelski zmienia Warszawę. Liczy się każdy głos!
Sonda
Czy w Twojej rodzinie ktoś zmagał się z nowotworem?