Ciało studentki z Portugalii znaleziono na balkonie AWF. Śledczy ustalili, jak zginęła Maria

i

Autor: Waldemar Skoczny Super Express, FB

Ciało studentki z Portugalii znaleziono na balkonie AWF. Wstrząsające ustalenia śledczych. Wiadomo, jak zginęła Maria

2022-06-25 11:42

Śmierć młodej studentki z Portugalii, do której doszło w październiku minionego roku, odbiła się głośnym echem w mediach. Ciało Marii (+ 20 l.) znaleziono wczesnym rankiem na balkonie jednego z akademików Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Śledczy ustalili, jak zmarła dziewczyna, która do stolicy przyjechała w ramach programu Erasmus.

Studentka z Portugalii leżała martwa na balkonie akademika AWF w Warszawie

Ciało młodej studentki z Portugalii na terenie AWF znaleziono nad ranem w czwartek, 14 października 2021 roku. Martwa dziewczyna leżała na balkonie jednego z akademików przy ul. Marymonckiej. Na miejscu makabrycznego odkrycia przez wiele godzin trwały policyjne oględziny.

Przeczytaj też: Śmierć młodej studentki na AWF w Warszawie. Ciało leżało na balkonie. ZDJĘCIA

Okazało się, że młoda kobieta, 20-letnia Maria J.N. studiowała w Portugalii na Uniwersytecie Beira Interior (UBI), a do Polski przyjechała w październiku i zaczęła zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

Ciało Marii było nienaturalnie powykręcane

Studentka, która widziała ciało martwej dziewczyny na balkonie, tak ją opisała w rozmowie z "Super Expressem": - Miała na sobie czarne kabaretki, wyglądała, jakby właśnie szła na imprezę lub z niej wracała. Jej ciało było jakoś nienaturalnie wykręcone.

Zobacz też: Morze łez na pogrzebie młodej studentki z Portugalii. Poruszający gest przyjaciół

Wstępne wyniki sekcja zwłok Marii wykluczyły udział osób trzecich w tym tragicznym zdarzeniu. - Prawdopodobnie zginęła na skutek nieszczęśliwego wypadku - informowała jesienią minionego roku prokurator Aleksandra Skrzyniarz.

Śledczy ustalili, jak zginęła studentka z Portugalii

Sprawa tajemniczej śmierci 20-letniej studentki z Portugalii została już rozwiązana. Jak dowiedział się TVN Warszawa, śledztwo zostało umorzone. Prokuratura ostatecznie wykluczyła udział osób trzecich. Śledczy ustalili też, co wydarzyło się feralnej nocy na terenie akademików AWF. Potworne, co spotkało młodą kobietę!

Nie przegap: Parada Równości 2022 w Warszawie. RELACJA

Jak podaje TVN Warszawa, z ustaleń śledczych wynika, że Maria w akademiku przy Marymonckiej pojawiła się po godzinie 5 rano. Była wówczas z dwoma mężczyznami, z którymi wcześniej spędzała wieczór w jednym z warszawskich klubów. Pracownica ochrony nie wpuściła jej do akademika, ponieważ tam nie mieszkała. Studentka wyszła więc z budynku.

Młoda kobieta nie dała jednak za wygraną. Ochrona widziała ją jeszcze, jak chodziła wzdłuż budynku i szukała otwartego okna w piwnicy. Z kolei inny świadek widział, że próbowała się wspiąć po rynnie.

Biegły powołany w sprawie ustalił, w jaki sposób zginęła Portugalka. To, co odkrył, mrozi krew w żyłach. 20-latka chciała dostać się do budynku przez balkonowe okno. Z kolei później chciała się z tego balkonu wydostać, przeciskając się przez przerwę pomiędzy podłogą a balustradą. Jak wyliczono, przerwa ta miała zaledwie 19 centymetrów! Kiedy Maria próbowała wcisnąć tam głowę, jej ciało zostało unieruchomione. Dziewczyna się udusiła.

Metro na Targówku i Bródnie już prawie gotowe. Kiedy otwarcie?
Sonda
Jak oceniasz pracę prokuratury w Polsce?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE