Jej żebra były nienaturalnie wygięte. Kim była Maria, która zginęła na balkonie akademika AWF?

i

Autor: Waldemar Skoczny "Jej żebra były nienaturalnie wygięte". Kim była Maria, która zginęła na balkonie akademika AWF?

Ciało Marii było nienaturalnie powyginane. Kim była studentka, która zginęła na balkonie AWF?

„Jej żebra były nienaturalnie wygięte, a z daleka wyglądała jak manekin w kabaretkach”. Tak opisywała makabryczny widok jedna ze studentek Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, która zobaczyła ciało młodej kobiety leżące na balkonie akademika. Jak udało nam się potwierdzić, młoda kobieta to Maria J.N. (†20 l.) - studentka z Portugalii ucząca się na Politechnice Warszawskiej w programie Erasmus.

Tragiczne odkrycie z Bielan poruszyło całą AWF, a także politechnikę. Odbiło się też już echem w portugalskich mediach. Zwłoki młodej Marii zostały znalezione w czwartek nad ranem. Studentka, która widziała ciało martwej kobiety, tak ją opisała: - Miała na sobie czarne kabaretki, wyglądała, jakby właśnie szła na imprezę lub z niej wracała. Jej ciało było jakoś nienaturalnie wykręcone. Spekulowano, że chciała wejść przez balkon, ale musiała się poślizgnąć i udusić między barierkami balkonu. Studenci mówili nam, że próbowała wieczorem wejść na imprezę, ale nie została wpuszczona. Rzeczniczka AWF Agata Przewoźna poinformowała jednak, że kobieta pojawiła się na kampusie dopiero w czwartek nad ranem.

Zobacz także: Śmierć młodej studentki na AWF w Warszawie. Ciało leżało na balkonie. ZDJĘCIA

Kim była Maria, która zginęła na balkonie akademika AWF?

Maria J.N. nie była studentką AWF ani nie mieszkała w tym akademiku. Studiowała w Portugalii na Uniwersytecie Beira Interior (UBI), a do Polski przyjechała w październiku i zaczęła zarządzanie na Politechnice Warszawskiej.

- Tragedia dotknęła nas wszystkich. Kobieta była na Politechnice Warszawskiej w ramach programu Erasmus - potwierdza Krzysztof Szymanowski, rzecznik politechniki. W przyszłym tygodniu odbędzie się sekcja zwłok 20-latki.

Sprawdź: Śmierć studentki na AWF w Warszawie. Jej głowa utknęła między barierkami?

Agresywna Polka zwyzywała i szarpała protestującą kobietę
Sonda
Jak oceniasz pracę stołecznej policji?

Player otwiera się w nowej karcie przeglądarki