Sasza chciał być programistą. Jego ciało wyłowiono z Wisły w Górze Kalwarii

i

Autor: Instagram, Piaseczyńskie WOPR Sasza chciał być programistą. Jego ciało wyłowiono z Wisły w Górze Kalwarii

Sasza chciał być programistą. Jego ciało wyłowiono z Wisły w Górze Kalwarii

Wyjątkowo smutne zakończenie roku szkolnego w Górze Kalwarii. Uczniowie uczcili minutą ciszy pamięć o swoim zmarłym koledze Saszy (17 l.), którego jeszcze kilka dni temu mijali na szkolnym korytarzu. W tragicznym wypadku zmarł także jego kolega Wasyl (16 l.). Wraz z chłopcami do Wisły wszedł Dima (15 l.) i tylko jemu udało się przeżyć.

Sasza, którego prawdziwe imię brzmiało Oleksander, przyjechał ze swoim bratem Dimą do Czaplina (gm. Kalwaria) po tym jak w Ukrainie wybuchła wojna. Chłopcy wcześniej mieszkali w Tarnopolu. Rodzicom zależało na dalszej edukacji dzieci, dlatego nastolatki rozpoczęli naukę w Zespole Szkół Zawodowych w Górze Kalwari jeszcze w marcu. - Sasza od pierwszego dnia szkoły bardzo lubiany, miał błysk w oku, zdobył wielu znajomych, był wręcz gwiazdą - mówi nam nauczycielka nastolatka i dodaje, że Sasza był "magnetycznym chłopakiem".

19 czerwca Sasza, Dima i ich kolega Wasyl poszli popływać w Wiśle. Niestety nie docenili siły nurtu i najmłodszemu z trójki udało się wypłynąć z rzeki. WOPR natychmiast rozpoczął poszukiwania, które zakończyły się w rejonie portu w Górze Kalwarii.

- Uczciliśmy pamięć o naszym zmarłym uczniu minutą ciszy podczas zakończenia roku szkolnego - mówi Elżbieta Smereczyńska, dyrektorka szkoły w Górze Kalwarii.

- Ciała nastolatków zostały wyłowione 21 czerwca w godzinach popołudniowych - potwierdza Magdalena Gąsowska, rzecznik policji w Piasecznie. - Apeluję o zachowanie ostrożności oraz wchodzę do wody tylko w miejscach do tego wskazanych. Wisła jest bardzo niebezpieczną rzeką - dodaje policjantka Gąsowska.

Góra Kalwaria. Szkoła tragicznie zmarłego Saszy w żałobie po utonięciu.
Sonda
Czy czujesz się bezpiecznie na plaży?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE