Radzymin pożegna znanego biznesmena. Wiemy gdzie spocznie Tadeusz Gołębiewski

i

Autor: Sebastian Wielechowski/SUPER EXPRESS, Marcin Oliva Soto/EAST NEWS Radzymin pożegna znanego biznesmena. Wiemy gdzie spocznie Tadeusz Gołębiewski

Wiemy, gdzie spocznie Tadeusz Gołębiewski. Pogrzeb znanego biznesmena

2022-06-27 7:13

Tadeusz Gołębiewski był znanym w Polsce przedsiębiorcą, założycielem fabryki cukierniczej TAGO oraz luksusowej sieci hoteli "Gołębiewski". Biznesmen zmarł w wieku 79 lat pozostawiając po sobie jedno z najsłynniejszych imperiów hotelarskich w naszym kraju. Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego odbędzie się na cmentarzu w Radzyminie w dniu 27 czerwca.

Pogrzeb Tadeusza Gołębiewskiego. Kiedy się odbędzie?

Jeden z największych polskich hotelarzy i producent popularnych słodyczy odszedł w wieku 79 lat w dniu 21 czerwca. Jego śmierć pogrążyła w żałobie bliskich oraz wielu przyjaciół. Trzy dni po jego śmierci, dziennikarze „Super Expressu” odwiedzili Radzymin pod którym mieszkał Tadeusz Gołębiewski. - Był dobrym gospodarzem. Nie wiadomo co się stanie z jego słynnymi słodyczami kiedy go zabraknie. Pomimo wielkiego majątku, wydawał się być spokojnym i skromnym człowiekiem - mówi Elżbieta Bielecka (51 l.), mieszkanka Radzymina. Nasi reporterzy odwiedzili Cmentarz Bohaterów Bitwy Warszawskiej, na którym 27 czerwca o godz. 13:30 odbędzie się ceremonia pochówku biznesmena. - Gdyby wszyscy byli tacy jak Pan Gołębiewski, to świat byłby lepszy... - mówią nam spotkani na cmentarzu mieszkańcy Radzymina.

- Pan Gołębiewski nie tylko dawał pracę 600 osobom z regionu, ale także wspierał lokalne wydarzenia. Był bardzo ważnym członkiem naszej społeczności. To dla nas duża strata - mówi Krzysztof Chaciński, burmistrz Radzymina.

Początek kariery Tadeusza Gołębiewskiego

Tadeusz Gołębiewski ukończył technikum cukiernicze a wyroby cukiernicze zaczął produkować już w 1966 roku. 6 lat później w 1972 roku założył Przedsiębiorstwo Przemysłu Cukierniczego TAGO. Firma cukiernicza stała się zalążkiem jego biznesowego imperium. Odniósł gigantyczny sukces zarówno na rynku polskim jak i zagranicznym. Wielu przedsiębiorców było zainteresowanych zakupem jego firmy, jednak Gołębiewski nigdy nie zdecydował się na sprzedaż. W latach swojej świetności firma generowała zyski w wysokości nawet kilkudziesięciu milionów złotych!

Radzymin pożegna znanego biznesmena. Wiemy gdzie spocznie Tadeusz Gołębiewski.

Pierwszy hotel Tadeusza Gołębiewskiego

Większość Polaków kojarzy Tadeusza Gołębiewskiego nie z wyrobami cukierniczymi a z luksusową siecią hoteli. Ich historia sięga końcówki lat 80. W 1989 zdecydował się na budowę hotelu w Mikołajkach (woj. warmińsko-mazurskie), gdzie wcześniej kupił ziemię. Hotel został oddany do użytku w roku 1991. Inwestycja zwróciła się całkowicie po dokładnie 26 latach. Był to wówczas pierwszy, taki nowoczesny obiekt hotelowy w Polsce. W związku z tym wzbudzał ogromne zainteresowanie i osiągnął wielki sukces komercyjny.

Sonda
Czy miałeś/aś okazję odwiedzić hotel z sieci Gołębiewski?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE