Burza zamknęła trasę S8. Woda godzinami stała na ulicy

i

Autor: Tadeusz Mróz

Burza zamknęła trasę S8. Woda godzinami stała na ulicy

2022-07-02 11:49

Po długiej fali upałów nad Warszawą pojawiła się burza. I to nie byle jaka, ponieważ siała ona spustoszenie nad stolicą przez całą noc z soboty (1 lipca) na niedzielę (2 lipca). Zalana została m.in. trasa S8 na wysokości wiaduktu ulicy Lazurowej. Kierowcy wraz z pasażerami, którzy wjechali w wodę musieli porzucić pojazd i czekać na pojawienie się służb.

Burza w Warszawie zaczęła się około godz. 2 w nocy w dniu 2 lipca. Zalana została trasa S8 na wysokości ul. Lazurowej (Bemowo). Jadący od strony Bielan w kierunku Poznania wjechali w wielką kałużę, która w swoim najgłębszym punkcie miała nawet 40 cm głębokości. - Wody było tak dużo, że zastały się studzienki i woda nie miała ujścia - mówi nasz reporter obecny na miejscu.

Dodaje, że cztery samochody zostały zatrzymane przez wodę, a kierowcy z pasażerami musieli opuścić pojazdy. - Wśród nich był ojciec z dwójką dzieci. Rodzina dostała koce od służb, które po chwili pojawiły się na miejscu - dodaje reporter „Super Expressu”.

Droga była nieprzejezdna dla samochód przez osiem godzin. - Policjanci od około godz. 2 do kierowali samochody osobowe na górę wiaduktu, żeby ominąć nieprzejezdny odcinek drogi. Około godz. 10 ruch został wznowiony - poinformował Rafał Rutkowski z komendy stołecznej policji.

Susza dotknęła Polaków. Wsie regularnie cierpią na brak wody
Sonda
Czy Polsce grozi susza?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE