UBER

i

Autor: AP

Uber zaczął obsługę pasażerów na lotnisku Chopina. Kończy się taksówkarski monopol

2022-07-04 18:59

Na warszawskim lotnisku im. Fryderyka Chopina od początku lipca do rekomendowanych taksówek dołączyły pojazdy firmy Uber. Do tej pory były to tylko auta korporacji Ele Taxi Polska. Na terminalu wprowadzono dużo zmian. Uber ma teraz dedykowane specjalnie dla siebie stanowiska do odbioru pasażerów, a w dotarciu do samochodu lub zamówieniu przejazdu przez aplikację pomaga wyznaczona do tego osoba w czarnej koszulce.

Na lotnisku na Okęciu pojawiła się możliwość zamówienia kursu za pośrednictwem aplikacji na tak zwaną drugą nitkę, na wprost hali przylotów. Tym samym zakończyła się możliwość zamówienia w aplikacji Ubera na górę, czyli na parking przed halą odlotów.

Rygorystyczna weryfikacja kierowców

Jak potwierdził rzecznik prasowy portu lotniczego im. Fryderyka Chopina „obsługę na terenie lotniska będą wykonywały tylko licencjonowane taksówki i kierowcy którzy mają polskie prawo jazdy oraz posiadają zaświadczenie o niekaralności”.

Kontrola samochodów wpuszczanych na lotnisko

Podczas wydawania przepustek lotniskowych, kierowcy są dodatkowo weryfikowani przez pracowników lotniska, sprawdzane są dokumenty oraz odbywa się przegląd aut, które mają być dopuszczone do obsługi pasażerów. Część aut nie została już dopuszczona ze względu na swój stan techniczny. Niektórzy kierowcy nie spełniali też założonych standardów.

Docelowo warszawskie lotnisko na Okęciu ma obsługiwać około 400 kierowców firmy Uber.

Sonda
Czy korzystasz z aplikacji Uber?
Biały fortepian stanął na lotnisku Chopina. Podróżni mogą słuchać pięknych koncertów