Powiat kozienicki: Kradli miedziane przewody. Mężczyźni przywłaszczyli sobie 163 metry

2020-08-13 17:26 Magdalena Król
Powiat kozienicki: Kradli miedziane przewody.
Autor: Policja Mazowiecka Powiat kozienicki: Kradli miedziane przewody.

Dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przewodów energetycznych zostało zatrzymanych przez policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Kozienicach. Ponadto w ręce funkcjonariuszy wpadł 36-letni paser. Wartość skradzionego mienia to ponad 140 tys. zł.

Policjanci z Kozienic zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież przewodów energetycznych z terenu jednej z firm w powiecie kozienickim. Funkcjonariuszom udało się ustalić, że 46 i 52-latek, pracownicy firmy podwykonawczej, przywłaszczyli 163 metry miedzianego przewodu elektrycznego o wartości ponad 140 tys. zł. Policjanci, którzy pracowali nad tą sprawą, zatrzymali także 36-letniego mieszkańca powiatu kozienickiego.

- Na podstawie materiału dowodowego zebranego w tej sprawie dwóm mieszkańcom powiatu radomskiego przedstawiono zarzut kradzieży, natomiast 36-latek usłyszał zarzut paserstwa. Policjanci na poczet przyszłych kar zabezpieczyli od podejrzanych mienie w wysokości ponad 143 tys. zł – poinformował st. asp. Tomasz Mazur z kozienickiej policji.

Mężczyzną za kradzież i paserkę grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Efektowny pościg ulicami Torunia! Zatrzymanemu grozi 15 lat więzienia.

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.