Radom. Radni decydują sami czy rozkazuje im Marek Suski? Prezydent z podwyżką i... obniżką pensji

2021-12-23 10:57
Radom. Radni decydują sami czy rozkazuje im Marek Suski? Prezydent z podwyżką i... obniżką pensji
Autor: Tomasz Radzik/Super Express Radni w Radomiu najpierw podwyższyli, a później obniżyli pensję prezydenta miasta - przekonał ich do tego Marek Suski?

Czy radni miejscy z Radomia decydują sami czy rozkazuje im Marek Suski? Takie pytanie stawiają przedstawiciele Koalicji Obywatelskiej, po tym jak na ostatniej sesji rady miasta rajcy obniżyli wynagrodzenie prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego, które w listopadzie... sami mu podnieśli. Włodarz miasta miał najpierw ponad 20 tys. zł, ale zmieni się to od 1 lutego.

Radom. Radni decydują sami czy rozkazuje im Marek Suski? Prezydent z podwyżką i... obniżką pensji

Jak informuje cozadzien.pl, radni miejscy z Radomia obniżyli wynagrodzenie prezydentowi miasta, które pod koniec listopada sami mu podwyższyli. Zdaniem przedstawicieli Koalicji Obywatelskiej decyzję o zmniejszeniu pensji Radosława Witkowskiego podjęli nie oni, a rozkazał im to poseł PiS Marek Suski. Miał on skrytykować radnych na antenie Radia Rekord, mówiąc, że dla osób, które nie zastosują się do dyscypliny partyjnej, może zabraknąć miejsca na listach wyborczych. Pod koniec listopada przewodniczący klubu radnych PiS w Radomiu, Łukasz Podlewski, złożył wniosek o podwyższenie wynagrodzenia prezydenta Witkowskiego do poziomu 16 400 zł brutto, ale radni chcieli inaczej, zwiększając jego pensję do poziomu 20 100 zł. W miniony poniedziałek Podlewski ponownie złożył wniosek o zmianę wynagrodzenia prezydenta Radomia, a radni obniżyli (głosami większości 16:12) podwyższone wcześniej wynagrodzenie. Zmiana zacznie obowiązywać od 1 lutego 2022 r.

Czytaj też: Radom. Wyjdzie z celi najwcześniej za 35 lat. Zadał 30 ciosów nożem 1,5-rocznemu synkowi i jego matce

Czytaj też: Nie żyje Marcin Bukowski. Były piłkarz klubów z Radomia i okolic miał 40 lat

- Uważam, że taki wzrost wynagrodzenia (w porównaniu do zarobków sprzed czasu podjęcia poprzedniej uchwały) jest dużym skokiem i takie obecnie jest należne. To efekt dbałości o finanse w obecnej sytuacji. Nie wykluczam, że w przyszłości, w przypadku poprawy sytuacji finansowej, wrócimy do tematu wyższego wynagrodzenia dla prezydenta - mówi cozadzien.pl Podlewski.

Sonda
Czy głosujesz w wyborach samorządowych?
Super Raport 22.12 (Goście: Krzysztof Kwiatkowski - senator, były szef NIK oraz Gabriela Morawska-Stanecka - wicemarszałek Senatu, PPS)
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE