Radom. Zadał 30 ciosów nożem 1,5-rocznemu synkowi i jego matce. Wyjdzie z celi najwcześniej za 35 lat

2021-12-24 21:31
Radom. Wyjdzie z celi najwcześniej za 35 lat. Zadał 30 ciosów nożem 1,5-rocznemu synkowi i jego matce
Autor: tookapic/cc0/Pixabay.com; Counselling/cc0/Pixabay.com Sąd Najwyższy oddalił kasację Macieja S. i skazał go na dożywotnie więzienie za zabicie 1,5-rocznego synka i jego matki

Sąd Najwyższy oddalił kasację Macieja S. i skazał go na dożywotnie więzienie. W maju 2017 r. zjawił się w Radomiu u swojej byłej dziewczyny, Pauliny K., z którą miał 1,5-rocznego synka. Między parą doszło do kłótni, w czasie której mężczyzna wziął nóż i zadał nim dokładnie 30 ciosów, zarówno kobiecie, jak i ich dziecku, zabijając obydwoje na miejscu.

Radom. Wyjdzie z celi najwcześniej za 35 lat. Zadał 30 ciosów nożem 1,5-rocznemu synkowi i jego matce

Jak informuje cozadzien.pl, Sąd Najwyższy oddalił kasację na wcześniejsze wyroki sądów w Radomiu i Lublinie dotyczące Macieja S., zgodnie z którymi został on skazany na dożywotnie więzienie. Mężczyzna zjawił się 12 maja 2017 r. u swojej byłej dziewczyny Pauliny K., która po rozstaniu z nim zamieszkała w bloku przy ul. Paderewskiego w dzielnicy Gołębiów w Radomiu. Para miała 1,5-rocznego synka. Między Maciejem S. i 30-latką miało dojść do kłótni, w czasie której mężczyzna sięgnął po nóż i zadał Paulinie K. i ich dziecku w sumie 30 ciosów, co doprowadziło do śmierci obydwojga. Biegli psychiatrzy badający Macieja S. już wcześniej orzekli, że w chwili zbrodni był on poczytalny. Sąd Okręgowy w Radomiu skazał go na początku 2019 r. na karę dożywotniego więzienia, z zastrzeżeniem, że będzie mógł ubiegać się o przedterminowe zwolnienie po upływie 35 lat - ten wyrok podtrzymał Sąd Apelacyjny w Lublinie.

- Oddalenie kasacji uzasadnione jest tym, że w sprawie nie doszło do żadnych błędów proceduralnych, ponieważ Sąd I Instancji oraz Sąd Apelacyjny rzetelnie odniosły się do wszystkich materiałów w sprawie - mówi cozadzien.pl Justyna Piskorek z biura prasowego Sądu Najwyższego.

Czytaj też: Radom. Radni decydują sami czy rozkazuje im Marek Suski? Prezydent z podwyżką i... obniżką pensji

Czytaj też: Nie żyje Marcin Bukowski. Były piłkarz klubów z Radomia i okolic miał 40 lat

Sonda
Jak oceniacie działanie wymiaru sprawiedliwości?
Ojciec zastrzelonego w Koninie 21-latka: "Policjant nie potrafił spojrzeć mi w twarz"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE