Radom: Złodzieje okradli 83-letnią staruszkę. Podali się za pracowników wodociągów!

2020-07-03 17:52 MK
Radom: Złodzieje okradli 83-letnią staruszkę. Padali się za pracowników wodociągów!
Autor: Policja Radom: Złodzieje okradli 83-letnią staruszkę. Padali się za pracowników wodociągów!

Podając się za pracowników wodociągów pod pretekstem sprawdzenia instalacji dwóch oszustów okradło 83-letnią kobietę. Seniorka straciła swoje oszczędności. Gdy kobieta zorientowała się, że została okradziona zgłosiła to policjantom.

W środę, 1 lipca, do starszej kobiety, która mieszka na osiedlu Nad Potokiem, przyszło dwóch mężczyzn, którzy podawali się za pracowników wodociągów i pod pretekstem dokonania sprawdzeń weszli do mieszkania. Jeden z nich wykorzystując nieuwagę 83-letniej kobiety zabrał z szafki pieniądze. Gdy kobieta zorientowała się, że została okradziona zgłosiła sprawę na policję.

Dramat rodziny z Marysina. Mieszkają w piątkę na 28m²

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

- Ostrzegamy przed wpuszczaniem do mieszkań obcych. Przestępcy żerują na naiwności ludzi i wykorzystują do tego procederu przede wszystkim osoby starsze. Dlatego zwracamy się z prośbą do mieszkańców naszego regionu by zadbali o swoich bliskich w podeszłym wieku i uczulili ich na tego typu zachowania. Nie należy podawać przez telefon żadnych wiadomości dotyczących naszego mieszkania, oszczędności, kiedy przebywamy w domu i z kim mieszkamy. Nie odpowiadać na żadne ankiety zawierające podobne pytania. Nie wydawać gotówki i żadnych innych rzeczy osobom nieznanym – apeluje Justyna Leszczyńska z radomskiej policji.