Radom. Żołnierz udusił swoją żonę. Jest wyrok! Duże upokorzenie dla wojskowego

2021-12-19 15:43
Radom. Żołnierz udusił swoją żonę. Jest wyrok! Duże upokorzenie dla wojskowego
Autor: 42blsz.wp.mil.pl Zapadł wyrok ws. żołnierza z Radomia, który zabił swoją żonę. Do zdarzenia doszło w 2018 r., gdyMarcin Z. udusił kobietę (na zdj. szkolenie żołnierzy 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu, do której należał skazany)

Zapadł wyrok w sprawie żołnierza z Radomia, który udusił swoją żonę. Do zdarzenia doszło w 2018 r., gdy 32-letni wtedy Marcin Z. zgłosił się na policję, informując, że pokłócił się ze swoją żoną. Zachowanie żołnierza 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu wydało się na tyle podejrzane, że policjanci od razu pojechali do jego mieszkania, gdzie znaleziono ciało 28-latki.

Radom. Żołnierz zabił swoją żonę. Jest wyrok! Duże upokorzenie dla wojskowego

Jak informuje Echodnia.eu, żołnierz z Radomia został skazany prawomocnym wyrokiem za zabójstwo żony. Do zdarzenia doszło we wrześniu 2018 r., gdy wtedy 32-letni Marcin Z. sam głosił się na komendę policji w Radomiu, informując jednak tylko, że pokłócił się z kobietą. W związku z zachowaniem mężczyzny mundurowi pojechali do jego mieszkania na Michałowie, gdzie ujawnili ciało 28-latki - Edyta R.-Z. została uduszona. U 32-latka wykryto ponadto prawie 0,75 alkoholu we krwi. Wkrótce później żołnierz 42. Bazy Lotnictwa Szkolnego w Radomiu usłyszał zarzut zabicia żony i został aresztowany, a w styczniu br. został skazany przez sąd w Radomiu na karę 25 lat więzienia. Mężczyzna odwołał się od wyroku, domagając się uniewinnienia. Rozpatrujący wniosek Sąd Apelacyjny w Lublinie nie dość, że utrzymał wcześniejsze postanowienia, to jeszcze zdegradował oskarżonego do najniższego stopnia w hierarchii wojskowej - wiadomo tylko, że wcześniej był oficerem.

Czytaj też: Radom. Afera seksualna z udziałem znanego księdza! Sprawa przeszła przez trzy prokuratury

Czytaj też: Radom. Został przestępcą po wstąpieniu do policji? Niesłychane ustalenia prokuratury

Sonda
Służba wojskowa powinna być obowiązkowa?
Policja z ciężkim sprzętem przygotowana na pierwszy mecz Legii po pobiciu piłkarzy
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE