Radom. Afera seksualna z udziałem znanego księdza! Sprawa przeszła przez trzy prokuratury

2021-12-18 15:22
Radom. Afera seksualna z udziałem znanego księdza! Sprawa przeszła przez trzy prokuratury
Autor: Kisistvan77/cc0/Pixabay.com Znany ksiądz z Radomia, jak przedstawiają go lokalne media, będzie się musiał tłumaczyć z udziału "zdarzeniach o charakterze seksualnym"., zdj. ilustracyjne

Znany ksiądz z Radomia, jak przedstawiają go lokalne media, będzie się musiał tłumaczyć z udziału "zdarzeniach o charakterze seksualnym". Osoby, które miały zostać pokrzywdzone przez duchownego, zgłosiły się do Kurii Diecezji Radomskiej, która powiadomiła z kolei tamtejszą prokuraturę i wydała komunikat, w którym przeprasza za "naganne czyny księdza".

Radom. Afera seksualna z udziałem znanego księdza! Sprawa przeszła przez trzy prokuratury

Jak informuje Echodnia.eu, znany ksiądz z Radomia jest podejrzany o udział w "zdarzeniach o charakterze seksualnym". Choć to dopiero początek sprawy, Kuria Diecezji Radomskiej zdążyła już przeprosić w komunikacie osoby pokrzywdzone przez duchownego, pisząc o jego "nagannych czynach". To właśnie kuria w Radomiu złożyła w tej sprawie zawiadomienie do tamtejszej prokuratury, po tym jak zgłosiły się do niej domniemane ofiary księdza. Z nieznanych przyczyn śledztwo dotyczące duchownego zostało, decyzją Prokuratury Regionalnej w Lublinie, przeniesione do Prokuratury Okręgowej w Zamościu - postępowanie jest na wczesnym etapie, więc jednostka nie udziela jeszcze żadnych informacji na temat tego, czego miałby się dopuścić ksiądz z Radomia. Więcej szczegółów znajduje się natomiast w dalszej części komunikatu Kurii Diecezji Radomskiej, która sama podjęła już pierwsze kroki wobec duchownego.

Przeczytaj także: Paweł K. gwałcił ministranta. Ofiara otrzymała OGROMNE odszkodowanie od kurii

- Władza Diecezji Radomskiej z ubolewaniem przyjęła informacje o nagannych czynach księdza i przeprasza osoby pokrzywdzone oraz wszystkich, którzy zostali dotknięci niedopuszczalnym postępowaniem duchownego. Po otrzymaniu zgłoszeń od osób pokrzywdzonych, Biskup Radomski niezwłocznie podjął decyzje, na mocy których wprowadzono odpowiednie procedury kanoniczne i zostało przekazane do Prokuratury zawiadomienie o możliwości popełnienia przestępstwa. Ksiądz został odwołany ze wszystkich funkcji i zastosowano wobec niego ograniczenie posługi kapłańskiej, szczególnie wobec członków duszpasterskich grup młodzieżowych. Potwierdzamy zdecydowaną gotowość do otoczenia troską oraz odpowiednią pomocą osoby pokrzywdzone i jesteśmy zdeterminowani, aby z całą konsekwencją chronić dzieci i młodzież przed wykorzystaniem, szczególnie przez osoby duchowne - brzmi cały komunikat kurii w Radomiu.

Sonda
Czy Kościół w Polsce w wystarczający sposób walczy z aferami seksualnymi?
Proces w sprawie pożaru w koszalińskim eascape roomie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE