Paweł K. gwałcił ministranta. Ofiara otrzymała OGROMNE odszkodowanie od kurii

2020-12-14 12:26
Paweł K. gwałcił ministranta. Ofiara otrzymała OGROMNE odszkodowanie od kurii
Autor: Piotr Lampkowski / archiwum Paweł K. gwałcił ministranta. Ofiara otrzymała OGROMNE odszkodowanie od kurii

Arek (imię zmienione) był ofiarą byłego już księdza Pawła K. Koszmar, który zgotował mu duchowny został opowiedziany na sądowej sali. Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał wyrok, który zapadł w lutym w bydgoskim sądzie. Archidiecezja wrocławska i diecezja bydgoska miały zapłacić odszkodowanie Arkowi: 300 tysięcy złotych. Do kwoty tej należy doliczyć koszty sądowe i odsetki w wysokości 100 tysięcy złotych.

Ofiara byłego księdza, Pawła K., otrzymała 400 tysięcy złotych odszkodowania

Paweł K. jest byłym duchownym, który z tego stanu został usunięty w ubiegłym roku. Mężczyzna obecnie przebywa w więzieniu, gdzie odbywa karę siedmiu lat pozbawienia wolności.

3 grudnia w Sądzie Apelacyjnym w Gdańsku odbyło się posiedzenie online, w trakcie którego rozpatrywana była apelacja archidiecezji wrocławskiej i diecezji bydgoskiej. Sąd zadecydował, że obie diecezje muszą zapłacić 300 tysięcy złotych odszkodowania ofierze molestowania księdza Pawła K. Do kwoty tej doliczone zostało 100 tysięcy złotych, na które składają się odsetki i opłaty sądowe.

Archidiecezja wrocławska i kuria bydgoska zapłaciły ofierze byłego księdza, Pawła K.

- Przelaliśmy około 200 tys. złotych, a archidiecezja wrocławska 200 tys. zł - powiedział w rozmowie z  "Gazetą Wrocławską " Edmund Dobecki, adwokat reprezentujący kurię bydgoską.

Dobecki poinformował także o tym, że w momencie otrzymania uzasadnienia z Sądu Apelacyjnego, kuria rozważy kasację  wyroku w Sądzie Najwyższym.

Przeczytaj także: Ministrant gwałcony przez księdza wygrał w sądzie 300 tysięcy złotych odszkodowania [ZAPIS Z RELACJI NA ŻYWO]

Sprawdź: Wybierz najpiękniej rozświetlone miasto w Polsce na swiecsie.se.pl.

Gwałciciel 13-miesięcznej dziewczynki usłyszał wyrok sądu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE