Teatr w Radomiu został laureatem XX edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego

2019-10-16 14:50
Teatr w Radomiu został laureatem XX edycji Nagrody Marszałka Województwa Mazowieckiego
Autor: pixabay.com

Teatr Powszechny w Radomiu został doceniony i otrzymał Nagrodę Marszałka Województwa Mazowieckiego za organizację Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego, zaś dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr w Radomiu otrzymał nagrodę Innowacyjny Menedżer Kultury 2019.

W uzasadnieniu możemy przeczytać:

„Instytucja, która poza bieżącym repertuarem od ponad ćwierć wieku (od 1993 r.) organizuje Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski – jeden z najważniejszych polskich festiwali teatralnych, stawiających na nowo problem czytania i odczytania dzieła Gombrowicza w zmieniającej się rzeczywistości. Miejsce festiwalu nie jest przypadkowe – to właśnie z okolicami Radomia związany był pisarz i na tych ziemiach spoczywa niemal cała jego najbliższa rodzina. Festiwal ma charakter interdyscyplinarny – łączy teatr, naukę, krytykę, sztuki plastyczne, muzykę, film. Przegląd zainicjował ówczesny dyrektor teatru, Wojciech Kępczyński. Od tego czasu festiwal gości najlepsze teatry z Polski i zagranicy prezentujące twórczość Witolda Gombrowicza. Organizuje też konkurs dla młodych reżyserów na pomysł i realizację sceniczną wybranego tekstu Witolda Gombrowicza”.

Laureatem trzeciej edycji konkursu Innowacyjny Menedżer 2019 został Waldemar Dolecki, dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury Amfiteatr w Radomiu, który otrzymał nagrodę za "stworzenie nowoczesnej i odważnej oferty kulturalnej, umiejętne i wrażliwe budowanie uczestnictwa i włączanie mieszkańców, wzmacnianie zespołu instytucji, wspieranie lokalnych i ponadlokalnych sieci współpracy, otwartość i podejmowanie ryzyka w realizowaniu innowacyjnych i pionierskich projektów zewnętrznych”.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Muzeum Sportu i Turystki w Warszawie.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE