LOTNISKO W RADOMIU

To było najlepiej strzeżone miejsce w kraju! Żołnierze ćwiczyli pod nadzorem niespodziewanego gościa

2023-04-20 19:25

Przez kilka ostatnich dni, od 12 kwietnia, lotnisko w Radomiu było najbezpieczniejszym miejscem w kraju. Żołnierze ćwiczyli tam scenariusze przed uderzeniem rakietowym i lotniczym. Wszystkiemu przyglądał się minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak. – Naszym celem jest stworzenie spójnego i zintegrowanego systemu – mówił na płycie lotniska.

Radom. Żołnierze ćwiczyli pod bacznym okiem Mariusza Błaszczaka

Podczas ostatniego szkolenia żołnierzy na radomskim lotnisku, na płycie pojawił się niespodziewany gość. Mariusz Błaszczak obserwował przebieg szkolenia obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej z wykorzystaniem systemów Wisła, Mała Narew i Pilica.

Odchodzimy od sprzętu postsowieckiego, czego dowodem są Patrioty, rakiety CAMM czy Pioruny. Korzystamy z najlepszych rozwiązań, budujemy interoperacyjność. Dzięki temu Polska jest bezpieczna – mówił minister obrony narodowej.

Wiemy jak walczy Rosja i jak skutecznie walczy Ukraina. Wyciągamy z tego wnioski i dostosowujemy nasz system obronny. Wyrzutnie Patriot oraz najnowocześniejsze zestawy obronne są gwarantem bezpieczeństwa naszego kraju. Korzystamy z najlepszych rozwiązań amerykańskich i brytyjskich – zaznaczył podczas swojego przemówienia w Radomiu.

W ćwiczenia i szkolenia zaangażowanych było niemalże 200 żołnierzy oraz 50 jednostek sprzętu wojskowego.

Sonda
Wierzysz, że wojna na Ukrainie skończy się w 2023 roku?