Radom: Pijana prokuratur wjechała do rowu. Kobieta wydmuchała ponad dwa promile!

i

Autor: shutterstock, PIOTR KAMIONKA/REPORTER

SZOK!

Radom: Pijana prokuratur wjechała do rowu. Kobieta wydmuchała ponad dwa promile!

2023-04-18 22:15

Informacje nagłośnił w mediach społecznościowych dziennikarz TVP, Cezary Gmyz. Napisał o zatrzymaniu kompletnie pijanej prokuratur z Radomia. Pod miastem kierująca wpadła do rowu swoim samochodem. Wydmuchała ponad dwa promile. Szefowie radomskiej prokuratury zarządzili o jej zatrzymaniu w areszcie policyjnym.

Radom. Pijana prokuratur wjechała do rowu. Wydmuchała ponad dwa promile

W nocy z sobotę na niedzielę policja zatrzymała kompletnie pijaną prokurator z Prokuratury Rejonowej Radom Wschód. Wpadła ona pod miastem samochodem do rowu. Początkowo odmawiała poddaniu się badaniem alkomatem. Dopiero, kiedy na miejscu pojawili się przedstawiciele prokuratury rejonowej i okręgowej zgodziła się na alkomat. Wydmuchała ponad dwa promile. W tej sytuacji szefowie radomskiej prokuratury zarządzili zatrzymanie jej w areszcie policyjnym. Skorzystali z przepisu, który pozwala na zamknięcie prokuratora chronionego immunitetem, jeśli został zatrzymany na gorącym uczynku – napisał w mediach społecznościowych dziennikarz TVP, korespondent z Berlina, Cezary Gmyz.

Informacje o tym zdarzeniu potwierdziła prok. Agnieszka Borkowska, rzeczniczka prasowa Prokuratury Okręgowej w Radomiu. Przekazała, że „trwają czynności wyjaśniające w tej sprawie”. Podjęto również decyzję o uchyleniu pijanej prokurator. Kobieta została również zawieszona w czynnościach. Może jej grozić grzywna, kara ograniczenia wolności lub pozbawienia wolności do lat 2.

Sonda
Czy kary dla pijanych kierowców powinny być wyższe?