Grójec. Pijana 27-latka zajmowała się maleńkim synkiem! O losie dziecka zdecyduje sąd

i

Autor: Shutterstock

Szokujący incydent

Grójec. Pijana 27-latka zajmowała się maleńkim synkiem!

2023-03-27 11:56

Kompletnym brakiem odpowiedzialności wykazała się 27-latka z Grójca. Kobieta opiekowała się swoim maleńkim synkiem, racząc się alkoholowymi trunkami! Matka 18-miesięcznego dziecka miała w organizmie ponad 1,7 promila. Kobieta została zatrzymana. Grozi jej do 5 lat więzienia. O dalszym losie dziecka zadecyduje sąd rodzinny.

Grójec. Pijana 27-latka opiekowała się małym dzieckiem

Nieodpowiedzialne zachowanie 27-latki wyszło na jaw w miniony wtorek (21 mara), gdy dzielnicowa z Grójca podczas obchodu rejonu służbowego, wspólnie z kuratorką udała się do kobiety na wizytę w ramach procedury dotyczącej przemocy domowej tzw. Niebieskiej Karty.

- Na miejscu zastała 27-latkę, która powinna opiekować się 18-miesięcznym synem. Niestety kobieta była pijana, badanie wykazało ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie. Ponadto ustalono, że nieprawidłowe obchodzenie się z dzieckiem mogło spowodować bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu - przekazała nadkom. Agnieszka Wójcik z grójeckiej policji.

Pijana matka zatrzymana

Pijana kobieta została zatrzymana w policyjnym areszcie. Załoga karetki pogotowia sprawdziła, czy jej maleńki synek potrzebuje hospitalizacji. Dziecko nie trafiło do szpitala, jednak nie zostało również w domu. - Chłopiec został przekazany pod opiekę rodzinie, a o jego dalszym losie zdecyduje sąd. O zaistniałej sytuacji powiadomiono sędziego Sądu Rodzinnego i Nieletnich w Grójcu - poinformowała nadkom. Agnieszka Wójcik.

27-latka usłyszała już zarzut narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu, pomimo ciążącego na niej obowiązku opieki. W czwartek, 23 marca, prokurator zastosował wobec kobiety środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. O dalszym losie 27-latki zdecyduje sąd. Grozi jej nawet 5 lat więzienia.

Sonda
Widzisz, że dzieckiem opiekuje się pijany rodzic. Co robisz?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany